МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Судді пояснили справжні причини тиску на ОАСК з боку НАБУ

 

За повідомленням прес-служби Окружного адміністративного суду міста Києва, сьогодні було ухвалене рішення визнати протиправними дії НАБУ щодо встановлення результатів голосування за склад Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, проведеного 2 червня 2016 року, в частині обрання переможцем Інтернет-голосування Романа Маселка. Також суд визнав протиправним та скасував відповідне рішення Національного антикорупційного бюро України про оголошення результатів конкурсу.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідач, не маючи на це повноважень, організував проведення конкурсу, самостійно замовив та використав програму «Система рейтингового Інтернет-голосування» для проведення рейтингового Інтернет-голосування. На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідно до вимог частини 3 статті 2 КАСУ відповідачем не доведено законність дій та рішень щодо встановлення результатів рейтингового Інтернет-голосування за склад Ради громадського контролю.

Суддя-спікер ОАСК Богдан Санін на своїй сторінці в Фейсбук детально прокоментував зазначене рішення.

Зокрема, він наголосив на тому, що судом було встановлено:
- НАБУ перевещило свої повноваження, передбачені профільним Законом, і без наявності повноважень організувало конкурс (створена робоча група, замовлена програма для голосування). При цьому, НАБУ проігнорувало пропозицію суду дати пояснення з цього приводу;
- документи по Р.Маселко не відповідають вимогам закону;
- при проведенні рейтингового голосування був порушено п.8 Порядку, а саме, НАБУ не пересвідчилися в тому, що голосує саме громадянин України (як варіант, це можна було організувати за допомогою цифрового підпису).

В результаті суд позовні вимоги задовольнив частково:
- визнав протиправними дії НАБУ в частині встановлення рейтингового голосування за склад РГК при НАБУ проведеного 02.06.2016, в частині обрання членом Маселко;
- визнано протиправним та скасовано рішення НАБУ в частині встановлення рейтингового голосування за склад РГК при НАБУ проведеного 02.06.2016, в частині обрання членом Маселко.

Щоб попередити популістські заяви Маселко, в дусі "Імперія завдає удару у відповідь", слід зазначити, що член Громадської ради Роман Маселко ще в кінці 2016 року, публічно виступив із заявою, що буде активно відвідувати всі судові засідання в цій справі. Однак Маселко проігнорував абсолютно всі судові засідання (100%). У той же момент, Маселко оскаржив в апеляційному порядку ухвалу про відкриття справи, яке не підлягає окремому оскарженню. Слід нагадати і про те, що в лютому 2017 року Маселко публічно виступив з критикою "накрутки голосів" за члена Громадської ради при НАЗК. Так само, Маселко раніше публічно висловився, що такі факти порушень повинні ставати "вироком для репутації таких осіб". Ймовірно, вирок для власної репутації Маселко турбує дуже сильно. Саме через це й були організвані "маски-шоу" від НАБУ щодо голови ОАСК (детальніше про цю ситуацію дивіться за посиланням - ЛЬВІВ ПРОТИ КИЄВА: ЯК НАБУ ВИКОРИСТОВУЄ ОДНИХ СУДДІВ У БОРОТЬБІ ПРОТИ ІНШИХ). 

Що ж стосується наслідків такого рішення, то сьогодні розпочалися чергові вибори нового складу Громадської Ради при НАБУ, де Маселко знову бере участь в якості кандидата. Судді припускають, що в НАБУ знову допустять подібні порушення, й Маселко з Автомайданом знову вийдуть в лідери рейтингу, але тоді вже можна буде проаналізувати правомірність таких  результатів.

Іван Правдін

Джерело: zrada.today
31.05.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація