МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Посол Великобританії в Україні: Прозорий відбір суддів Верховного Суду буде визначальним для реформи правосуддя

 

Незалежна судова система в Україні необхідна для розкриття демократичного та економічного потенціалу держави і залучення іноземних інвестицій, заявила посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф.

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф уважає, що прозорий відбір суддів Верховного Суду має вирішальне значення, якщо мова йде про реформу правосуддя. Про це вона написала у Twitter.

"Відбір надійних кандидатів у судді Верховного Суду через повністю прозорий процес буде визначальним для реформи правосуддя", – підкреслила вона.

Гоф також уточнила, що незалежна судова система необхідна для розкриття демократичного й економічного потенціалу України та залучення іноземних інвестицій.

30 вересня 2016 року набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який парламент ухвалив 2 червня. 13 липня президент України Петро Порошенко підписав закон.

Відповідно до закону, скасовують процедуру призначення президентом суддів на п'ятирічний термін. Також будуть ліквідовані вищі спеціалізовані суди та створена єдина касаційна інстанція, яка гарантуватиме захист права на справедливість громадянину України.

До Вищої ради правосуддя має входити громадська рада.

Новий Верховний Суд почне діяти у складі чотирьох касаційних судів: адміністративного, господарського, кримінального та цивільного, а також за умови призначення не менше ніж 65 його суддів за результатами конкурсу. Загальна кількість суддів не має перевищувати  200.

На початку конкурсу було 1436 претендентів на посаду судді Верховного Суду. До другого етапу дійшов 521.

28 березня 2017 року стало відомо, що тільки 339 кандидатів у новий Верховний Суд із 521 впоралися із практичним завданням, під час якого їм потрібно було підготувати проект судового рішення.

Джерело: gordonua.com
02.06.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація