МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховній Раді пропонують відмовитися від створення антикорупційного суду

 

Верховній Раді пропонують ввести антикорупційну спеціалізацію для суддів загальних і апеляційних судів, а також відмовитися від створення Вищого антикорупційного суду.

Відповідний законопроект (№6529) про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів щодо введення обов’язкової спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень зареєстрований в парламенті в середу. Однак текст документа опублікований лише в п’ятницю. Автор ініціативи – народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенко” Сергій Алексєєв.

Законопроектом пропонується відмовитися від створення Вищого антикорупційного суду, як одного з вищих спеціалізованих судів в Україні, виключивши відповідні положення в законі про судоустрій і статус суді.

Відповідно автор пропонує виключити із закону також положення, якими визначено порядок відбору суддів Вищого антикорупційного суду, який відповідно до чинної редакції, повинен проходити на конкурсній основі.

Законодавчою ініціативою пропонується визначити, що в місцевих загальних та апеляційних судах буде спеціалізація суддів у кримінальних виробництвам, пов’язаних з корупційними злочинами, а також виробництвам про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Згідно з проектом закону, суддів з такою спеціалізацією в місцевих судах має бути не менше трьох, але їх кількість буде визначати Державна судова адміністрація України, в апеляційних – не менше 5, але загальна кількість визначатиме збори суддів цих судів.

Крім того, в законопроекті виписані вимоги до спеціалізованих суддям загальних судів.

Разом з тим в Касаційному кримінальному суді, який входить до складу Верховного Суду, буде створена окрема палата для здійснення правосуддя як касаційною інстанцією в виробництвах за корупційними злочинами.

Як раніше повідомлялося, законопроект про антикорупційні суди №6011 авторства віце-спікера парламенту Оксани Сироід, народних депутатів Єгора Соболєва, Мустафи Найєма, Сергія Лещенка і ряду інших парламентаріїв був зареєстрований у Верховній Раді на початку лютого.

Як повідомлялося раніше, комітет з питань регламенту Верховної Ради вказав, що законодавча ініціатива була зареєстрована в парламенті з порушенням зокрема ст.125 Конституції України, яка передбачає, що законопроекти, що стосуються створення, реорганізації ліквідації судів, вносить президент України за погодженням з Вищою радою правосуддя. В адміністрації президента готують такий законопроект.

Як повідомлялося, Вища рада правосуддя (ВСП), розглянувши проект закону “Про антикорупційні суди” (№6011), прийшов до висновку про недоцільність прийняття цього закону, що суперечить Конституції України.

При цьому згідно з текстом меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом, закон про антикорупційні суди повинен бути прийнятий Верховною Радою до середини червня 2017 року, а робота таких судів повинна початися до кінця березня 2018 року.

За матеріалами: telegraf.com.ua

Джерело: glavpost.ua
02.06.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація