МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВРП відмовила в задоволенні скарг суддів на рішення Дисциплінарних палат

 

Вища рада правосуддя на засіданні 6 червня 2017 року розглянула скаргу судді Шевченківського районного суду міста Києва Козятник Людмили Григорівни на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 6 березня 2017 року № 417/2дп/15-17 про притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький повідомив, що Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя рішенням від 6 березня 2017 року № 417/2дп/15-17 притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Козятник Людмилу Григорівну та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення її з посади.

Дисциплінарна справа стосовно судді Козятник Л.Г. була відкрита за заявою заступника прокурора Шевченківського району міста Києва Гавриш Р.В. про проведення спеціальної перевірки стосовно судді Козятник Л.Г. на підставі Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», в якій зазначено, що суддею прийнято постанови про накладення адміністративного стягнення на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що характер допущених суддею Козятник Л.Г. порушень свідчить про вчинення нею дій, які порочать звання судді та принижують авторитет судової влади.

Обираючи вид дисциплінарного стягнення, що підлягає застосуванню до судді Козятник Л.Г., Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя врахувала, що порушення закону, допущені суддею неодноразово, є очевидними і грубими, дисциплінарний проступок є істотним, а його наслідки негативно вплинули як на права окремих осіб, так і на ступінь довіри суспільства до судової влади загалом.

Суддя Козятник Л.Г. не погодилась із рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя та звернулась до ВРП зі скаргою, в якій просила скасувати зазначене рішення.

«Здійснивши попередню перевірку скарги на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 6 березня 2017 року № 417/2дп/15-17 в межах доводів, викладених у скарзі судді Козятник Л.Г., доходжу висновку про відсутність підстав для її задоволення», – зазначив Олексій Маловацький.

З урахуванням наведеного Вища рада правосуддя,розглянувши скаргу судді Шевченківського районного суду міста Києва Козятник Людмили Григорівни, ухвалила залишити без змін рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 6 березня 2017 року № 283/2дп/15-17.

Також Вища рада правосуддя розглянула скаргу судді Соснівського районного суду міста Черкаси Чепурного Валерія Петровича на рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 17 березня 2017 року № 528/1дп/15-17 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності у виді подання про звільнення з посади.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ірина Мамонтова повідомила, що до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції 3 та 15 грудня 2014 року надійшли заяви Коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» та заступника прокурора Черкаської області Семенова В.В. про проведення спеціальної перевірки на підставі пункту 3 частини першої статті 3 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» стосовно судді Соснівського районного суду міста Черкаси Чепурного В.П. з посиланням на те, що останній приймав рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом, у зв’язку з їх участю у таких акціях.

Першою Дисциплінарною палатою ВРП розглянуто дисциплінарну справу стосовно судді Чепурного В.П. та встановлено, що суддя, розглядаючи клопотання слідчих органів, допустив істотне порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, що унеможливило учасникам судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків, та умисне порушення прав людини і основоположних свобод.

Допущені суддею істотні порушення норм процесуального права кваліфіковані Першою Дисциплінарною палатою як істотний дисциплінарний проступок, що є несумісним зі статусом судді, на підставі чого палата вирішила притягнути Чепурного В.П. до дисциплінарної відповідальності та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення його з посади судді.

У скарзі суддя Чепурний В.П. просив скасувати рішення Першої Дисциплінарної палати від 17 березня 2017 року про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Член ВРП Ірина Мамонтова, провівши перевірку, дійшла висновку, що підстави для задоволення скарги судді Чепурного В.П. відсутні. «Дослідивши матеріали дисциплінарного провадження та провівши попередню перевірку скарги судді Чепурного В.П., вважаю, що підстави для задоволення скарги відсутні, оскільки порушення законодавства, допущені суддею при постановленні ухвал, якими застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, є істотним дисциплінарним проступком і є підставою для внесення подання про звільнення судді із займаної посади», – зазначила Ірина Мамонтова.

З огляду на наведене Вища рада правосуддя,розглянувши скаргу судді Соснівського районного суду міста Черкаси Чепурного Валерія Петровича, ухвалила залишити без змін рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 17 березня  2017 року № 528/1дп/15-17.

Джерело: www.vru.gov.ua
07.06.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація