МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Під Черкаським Апеляційним судом запалили шини

 

Черкаські активісти під Апеляційним судом Черкаської області запалили шини. Таким чином вони протестують проти того, щоб судді відпустили під домашній арешт підозрюваного в організації вбивства корсунського журналіста Василя Сергієнка, екс-начальника охорони одного з народних депутатів Вадима М. Пред цим їм вдалося прорватись через охорону до кабінету суддів, які розглядають апеляцію захисту, і домогтися від них запевнення, що у цю п’ятницю, коли відбудеться чергове засідання, вони приймуть законне рішення. Але щоб нагадати суддям про відповідальність перед громадою, шини все одно підпалили.

Нагадаємо, сьогодні розглядалась апеляційна скарга захисту щодо тримання під вартою підозрюваного в організації вбивства корсунського журналіста.

Раніше Придніпровський суд міста Черкаси прийняв рішення тримати його під вартою 60 діб після того, як М. було вручено другу підозру щодо створення ОТГ.

Історія щодо першої підозри безпосередньо щодо організації вбивства закінчилась в Апеляційному суді минулого тижня, коли колегія суддів відмінила рішення тієї ж Придніпровки щодо арешту на два місяці і відпустила М. під домашній арешт без застави із застосуванням електронних засобів контролю. Коли людину, яка кілька років переховується від слідства і підозрюєється у настільки резонансному злочині, випускають з-під варти прямо в залі суду, то, зрозуміло, що це викликає народне обурення. Після цього засідання суддів били і плювали їм в обличчя, а виводити їх із зали поліції довелось через “коридор ганьби”.

Однак вивести, по факту, вільного Вадима М. із зали суду так і не вдалося, тож не знайшлося кращого варіанту, як оголосити йому другу підозру.

Сьогодні колегія суддів, зрозумівши, що може повторитися історія із їхніми колегами, прийняла рішення більше не приводити в судове засідання підозрюваного, а саме засідання перенесла на інший день. Це, по суті, означає, що коли судді приймуть рішення випустити Валдима М., громадськість цьому не зможе завадити, бо він вийде із СІЗО, а не з судової зали. Однак від гніву народу її це не врятувало.

Джерело: ukr.lb.ua
07.06.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація