МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

В новому законопроекті про Конституційний суд прибрані всі дискусійні моменти щодо привілеїв для суддів – Князевич

 

Голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич зазначає, що в новому законопроекті про Конституційний суд, який обговорювався сьогодні членами комитету, прибрані всі дискусійні моменти щодо привілеїв для суддів.

Про це депутат сказав під час засідання комітету.

За словами парламентаря, відповідно до ст.110 Регламенту ВР, в разі, якщо зареєстровано два або більше альтернативних законопроекти, комітет наділений повноваженнями визначити один з таких законопроектів прийняти за основу або рекомендувати ВР інший законопроект, який внесений на розгляд членами комітету.

«В разі, якщо такий законопроект вноситься, він реєструється тим самим номером, що всі законопроекти, тільки з буквою «д», як депутатський. Якщо його комітет підтримує, то парламент розглядає саме цей законопроект. Робоча група уповноважила мене довести до відома комітету одноголосно рекомендувати комітету скористатися частиною 2 статті 150 Регламенту і внести на розгляд ВР підготовлений членами комітету законопроект. Ми дійшли згоди, щоб взяти за основу той законопроект, який ми підготували і який був відхилений парламентом, за винятком тих дискусійних норм, які унеможливили його прийняття в цілому», – розповів Князевич.

Він зазначив, що в попередньому законі найбільша дискусія виникла щодо заробітної плати суддів.

«Оскільки вона пропонувалася з коефіцієнтом 1,5 щодо суддів Верховного суду, з відповідними доплатами за кожен рік за перебування на посаді судді КС. За пропозицією робочої групи, ми пропонуємо ліквідувати будь-які коефіцієнти надбавок заробітної плати суддів КС і прирівняти їх просто до окладів суддів ВС без будь-яких доплат за вислугу років. Також прибираємо виплати відпускних, на оздоровлення, грошей на перевезення багажу, винайм житла, інститут службового житла, всі привілеї, які були дискусійними, в цьому законопроекті прибрані. Також робоча група пропонує ліквідувати інститут недоторканності для суддів у відставці», – відзначив Князевич.

Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада не підтримала закон «Про Конституційний Суд України». За ухвалення законопроекту (№ 5336-1) проголосували лише 179 (за необхідних мінімум 226 депутатів) із 351 парламентарія, зареєстрованого в сесійній залі. Також депутати з чотирьох спроб не змогли відправити документ на повторне друге читання.

Законом пропонувалося встановити, що до складу Суду увійдуть 18 суддів – по шість призначають президент України, Верховна Рада та з`їзд суддів. Відбір кандидатур на посади суддів Конституційного суду на конкурсних засадах здійснюють конкурсні комісії, які створюють відповідно президент, Верховна Рада, з`їзд суддів, а в період між з`їздами суддів – Рада суддів України.

Також пропонувалося визначити, що суддя КС призначається на дев`ять років без права бути призначеним повторно.

Законопроектом передбачалося, що посадовий оклад судді Конституційного суду встановлюється у розмірі посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.

Крім того, передбачається, що судді КС виплачується щомісячна доплата за вислугу років та щомісячна доплата за науковій ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук.

Відповідно до законопроекту, у складі Суду мали діяти Велика палата, два сенати та шість колегій.

Законопроектом також визначалися повноваження КС.

Згідно із проектом закону, формами звернення до Суду є конституційне подання, конституційне звернення, а також нова норма – конституційна скарга. Відповідно до закону, суб`єктом права на конституційну скаргу є фізична особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечить Конституції України. Представництво суб’єкта права на конституційну скаргу в Суді може здійснюватися виключно адвокатом.

Крім того, у Прикінцевих положеннях передбачалися зміни до законів, які не мають жодного стосунку до КС, зокрема, зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, до закону ”Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”.

Також законопроектом передбачалося, що з метою надання експертної допомоги в конституційних провадженнях за конституційними скаргами у Конституційному суді тимчасово, на строк до 1 січня 2020 року, запроваджується інститут спеціального радника.

Джерело: centernews.com.ua
07.06.2017

Сьогодні
24 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація