МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Владі вигідно мати ручний суд, на який можна впливати, – нардеп

 

Владі вигідно мати ручний суд, на який можна впливати і блокувати будь-які незручні рішення. Генпрокурор каже, що проблема в судах, але чомусь, маючи більшість у парламенті, Президента, ухвалені зміни до Конституції та всі необхідні важелі, влада вирішила не змінювати судову систему.

Про це з трибуни Верховної Ради 9 червня 2017 року заявив народний депутат України Андрій Іллєнко.

Націоналіст наголосив, що суди продовжують бути корумпованими та ухвалювати неправосудні рішення, і що б не відбувалося на етапі слідства – в судах справи, які стосуються корупціонерів-високопосадовців, буксують.

«У нас у державі склалась унікальна ситуація: серед усіх кримінальних справ менше 1% виправдувальних вироків. Однак коли справа стосується корупціонерів – усе навпаки: лише 3% йдуть у тюрму, а решта справ розвалюється або обвинувачені отримують покарання, не пов’язані з тюремним ув’язненням. І це пояснює, чому в нас у державі така тотальна корупція.

Потрібно покінчити з ганебною практикою відпускання корупціонерів під заставу, коли, наприклад, взяли корупціонера з чотирма мільйонами доларів готівки в квартирі, а відпускають його на волю за 700 тисяч. Треба нарешті ухвалити законопроект №2266 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення порядку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», який свободівці зареєстрували ще в березні 2015 року. Потрібно скасувати заставу для корупціонерів, інакше це буде тривати безкінечно», – підкреслив свободівець.

Андрій Іллєнко зауважив, що навіть у конкурсі на посади суддів до Верховного Суду відбуваються незрозумілі речі. Зокрема, на посади претендують особи, які забороняли акції під час Майдану або ж десятки разів на рік відвідували територію РФ. Парламентар наголосив, що з такими суддями ВСУ отримає повну недовіру від народу.

Джерело: vgolos.com.ua
09.06.2017

Сьогодні
21 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація