МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

РСУ просить заповнити штат Херсонського міського суду, — документ

 

Через непереведення суддів до Херсонського міського суду протягом тривалого часу повністю нівелюються цілі, означені при прийнятті відповідного рішення. Такий висновок зробила РСУ в рішенні №26, текст якої друкує «Закон і Бізнес».


Рада суддів України

Рішення

18 травня 2017 року  м.Київ  №26

Щодо відкритого звернення зборів суддів Херсонського міського суду

До Ради суддів надійшло відкрите звернення зборів суддів Херсонського міського суду Херсонської області щодо заповнення штату суду.

Відповідно до указу Президента «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів» від 19.01.2016 № 15/2016 ліквідовано Дніпровський, Комсомольський та Суворовський районні суди м.Херсона та утворено Херсонський міський суд Херсонської області. Останній розпочав процесуальну діяльність із 4.04.2016 (наказ в.о. голови суду «Про початок діяльності Херсонського міського суду Херсонської області» від 30.03.2016 №03-03/01), у зв’язку із чим ліквідовані суди припинили свою процесуальну діяльність.

Згідно з наказом ДСАУ «Про визначення кількості суддів в окремих місцевих загальних судах» від 5.02.2016 №27 у Херсонському міському суді затверджено штатну чисельність суддів — 46. Між тим станом на квітень 2017 року фактична кількість суддів становить 19, з яких лише 15 мають право здійснювати правосуддя, отже, відсоток непрацюючих суддів становить 67%.

Станом на квітень 2017 року реальне середньомісячне навантаження на суддю, якому визначено як спеціалізацію розгляд цивільних та адміністративних справ,становить 262 справи та матеріали; на суддю, якому визначено як спеціалізацію розгляд кримінальних та справ про адміністративні правопорушення— 213 справ і матеріалів; навантаження на слідчих суддів становить 364 матеріалів.

Така кількість справ, що перебуває на розгляді суддів, є несумірною з фізичними можливостями людини з огляду на необхідність ретельного вивчення всіх матеріалів справи, проведення судового засідання та постановлення за результатами розгляду справи законного, обґрунтованого та вмотивованого судового рішення.

Наявна кількість справ у провадженні суду, з урахуванням кількості суддів, які здійснюють правосуддя, унеможливлює здійснити призначення та провести розгляд справ у строки, визначені законом, та призводить до порушення прав громадян на розгляд справ у розумні строки.

Також унаслідок ліквідації районних судів м.Херсона справи, які перебували на розгляді, було повторно розподілено між суддями Херсонського міського суду, значна кількість яких від початку функціонування новоствореного суду або звільнилась, або не має право здійснювати правосуддя у зв’язку із закінченням 5-річного строку повноважень, що також призвело до неодноразового повторного авторозподілу справ.

Зазначені обставини ставлять під загрозу належне дотримання вимог ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та ст.55 Конституції, які гарантують право на судовий захист. Указана ситуація з кадровим забезпеченням Херсонського міського суду негативно впливає на ефективність судового захисту гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини та громадянина.

Слід також звернути увагу на той факт, що через непереведення суддів з ліквідованих судів Херсона до Херсонського міського суду протягом тривалого часу неможливо завершити процедуру ліквідації, що повністю нівелює цілі, які було означено при прийнятті відповідного рішення.

Збори суддів Херсонського міського суду звертають увагу на ту обставину, що протягом 2016 року на засіданнях кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами розгляду матеріалів прийнято рішення про надання рекомендацій щодо переведення суддів до іншого суду того самого рівня без конкурсу. Зокрема, 5 суддів Суворовського районного суду м.Херсона отримали рекомендації на переведення до Херсонського міського суду, з яких 4 судді (Є.Булах, Л.Валігурська, І.Зуб, Д.Корецький) мають рекомендації ВККС про обрання на посаду безстроково; 3 судді Комсомольського районного суду м.Херсона отримали рекомендації на переведення до Херсонського міського суду, з яких 2 судді (Н.Іванцова, О.Гуцалюк) мають рекомендації ВККС про обрання на посаду безстроково; 1 суддя Дніпровського районного суду м.Херсона (Я.Войцеховська) отримала рекомендацію на переведення до Херсонського міського суду та має рекомендації ВККС про обрання на посаду безстроково.

Порядок переведення судді на посаду до іншого суду визначений ст.82 закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2.06.2016 №1402-VІІІ, а також гл.9 закону «Про Вищу раду правосуддя» від 21.12.2016 №798-VIII.

Так, ч.3 ст.82 закону «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що переведення судді на посаду до іншого суду того самого рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадку ліквідації суду, в якому такий суддя обіймає посаду.

Пунктом 1 ч.1 ст.70 закону «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що переведення судді з одного суду до іншого здійснюється ВРП на підставі та в межах рекомендації ВККС і доданих до неї матеріалів.

Відповідно до змісту абз.5 п.13 розд.III «Прикінцевих та перехідних положень» закону «Про Вищу раду правосуддя» матеріали та рекомендації ВККС про обрання суддів безстроково, щодо яких на день набрання чинності законом «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» рішення не прийнято, розглядаються ВРП в порядку, встановленому гл.2 розд.II цього закону.

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника голови РСУ Б.Моніча про відкрите звернення зборів суддів Херсонського міського суду Херсонської області щодо заповнення штату суду, відповідно до ч.8 ст.133 закону «Про судоустрій і статус суддів», положення про РСУ, затвердженого позачерговим Х з’їздом суддів 16.09.2010 (із наступними змінами), та виходячи з того, що згідно з вимогами Конституції забезпечення прав людини є обов’язком держави, РСУ вирішила:

Звернутися до ВККС та ВРП щодо пришвидшення процедури призначення суддів Херсонського міського суду Херсонської області.

Заступник голови Б. МОНІЧ

Джерело: zib.com.ua
14.06.2017

Сьогодні
25 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація