МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

У новому Верховному суді високий відсоток "не суддів" порівняно з іншими країнами - ВККС

 

У новому Верховному суді України може бути найвищий відсоток представників не суддівських професій порівняно з міжнародним досвідом. Так, 29 переможців конкурсу є адвокатами, вченими чи мають сукупний стаж.

На цьому акцентував увагу Секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка, інформує прес-служба Верховного суду.

"У Верховному суді Португалії, чия система подібна до нашої, встановлена квота для "не суддів" - 10%. В Україні ми отримали вище представництво кандидатів без суддівського досвіду. В Господарський касаційний суд у складі ВС пройшло 40% таких кандидатів, що є унікальним випадком", - навів приклад член ВККС.

"Ці професії додадуть шарму новому Верховному суду. Адвокати - широту поглядів, вчені - глибину аналізу справи. Судді привнесуть точність і навіть ортодоксальність при розгляді справ. Симбіоз повинен бути хорошим. Тим більше, що місія нового Верховного суду - вироблення єдиної судової практики, яку в подальшому будуть переймати суди всіх інстанцій", - додав Щотка.

Він нагадав, що представники цих професій у результаті судової реформи вперше отримали можливість стати суддями Верховного суду.

Щотка також прокоментував заяви представників Громадської ради доброчесності (ГРД) по 30 кандидатам в списку переможців, за якими були надані негативні висновки.

"Кожен із цих кандидатів підтвердив чесноту і здатність здійснювати правосуддя у Верховному суді. Ці рішення прийняла Комісія після перевірки інформації з 20 джерел. У ГРД не було такої можливості, адже вони опиралися на інформацію з відкритих джерел, тоді як Комісія отримувала відповіді, зокрема, від антикорупційних органів", - наголосив член ВККС.

"Також в ГРД, голосуючи за висновки, не спілкувалися з кандидатом і не отримували від нього пояснення. Це вже відбувалося під час співбесід. Іноді представники ОСД змінювали зміст висновків. 12 висновків вони скасували", - підсумував він.

Як повідомляв "Обозреватель", 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу в новий Верховний суд.

Джерело: www.obozrevatel.com
03.08.2017

Сьогодні
20 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація