МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Екс-нардеп Мартиненко програв суди у Швейцарії по корупційній справі

 

Федеральний суд Швейцарії відхилив вимоги екс-депутата про заборону передачі інформації українському слідству

Колишній народний депутат Микола Мартиненко у швейцарських судах безрезультатно опирається блокуванню рахунків і передачі інформації українському слідству. Екс-депутата підозрюють у корупції та відмиванні грошей, передає Deutsche Welle.

Так, нардеп намагається завадити співпраці швейцарських і українських правоохоронців у розслідуванні кримінальних справ проти нього.

Видання наголошує, що, відповідно до судових документів, які є у нього в розпорядженні, панамська компанія, на швейцарські рахунки якої надходили імовірні хабарі Мартиненку, судилася з прокуратурою Швейцарії, оскаржуючи передачу Україні інформації про ці рахунки. Зокрема, йдеться про документи, які підтверджують надходження на підконтрольні екс-парламентарю рахунки 6,4 млн євро.

Так, інформацію про ці рахунки запитувало Національне антикорупційне бюро України. У НАБУ підозрюють, що ці кошти були хабарами, які призначалися українським депутатам і чиновникам у зв'язку з постачанням обладнання на українські АЕС.

Як повідомляли раніше швейцарські ЗМІ, Генеральна прокуратура України роками гальмувала надання міжнародної правової допомоги у цій справі. Однак у 2016 році, коли за справу взялося НАБУ, між українськими і швейцарськими правоохоронцями відбувається активний обмін інформацією. Зокрема у жовтні 2016 року швейцарці розпорядилися передати в Україну всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми нардепа Мартиненка. Однак на заваді обміну інформацією стали судові позови. Судова тяганина завершилася через 8 місяців.

Зокрема, 28 червня 2017 року Федеральний суд Швейцарії виніс остаточне рішення, яке нині стало доступним для ознайомлення у базі судових рішень країни, відхилити вимоги екс-депутата. У позові Мартиненка зазначалося, що судовий процес в Україні не відповідає міжнародним правовим стандартам, а передача інформації про швейцарські рахунки неприпустимо шкодить діловій репутації українця.

Джерело: www.tut-ua.com
04.08.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація