МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Українка отримає 7500 євро компенсації за жорстоке поводження працівників міліції

 

У рішенні ЄСПЛ у справі «Баришева проти України» (CASE OF BARYSHEVA v. UKRAINE) було визнано порушення державою норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Ця справа стосується двох епізодів жорстокого поводження працівників міліції з заявницею в січні і червні 2009 року.

Згідно з рішенням суду, в січні 2009 року заявницю було затримано за підозрою в зберіганні особливо небезпечного наркотичного засобу. Жінку було доставлено в ГУ МВС України в Харківській області

Заявниця поскаржилася в прокуратуру на те, що під час затримання вона зазнала жорстокого поводження з боку працівників міліції. Однак, прокуратура відхилила її скаргу.

У червні того ж року жінку знову затримали і доставили в управління міліції, де, за її словами, вона знову зазнала жорстокого поводження з боку правоохоронців. Заявницю було госпіталізовано в лікарню, де у неї були виявлені тілесні ушкодження.

У вересні 2009 року було порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень. За результатами цього провадження не було встановлено винних осіб та обставин, за яких жінка отримала тілесні ушкодження.

У листопаді 2011 року по справі було винесено остаточне рішення, яким було відмовлено у відкритті кримінальної справи стосовно працівника міліції.

В ЄСПЛ жінка поскаржилася на жорстоке поводження з нею працівників міліції та відсутність ефективного розслідування її скарг.

Таким чином, суд, розглянувши скаргу заявниці, визнав порушенням ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод дії співробітників міліції.

Протягом 3 місяців держава зобов'язана виплатити жінці моральну компенсацію в розмірі 7500 євро.

Джерело: kievskiysud.od.ua
04.08.2017

Сьогодні
20 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація