МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Екс-глава Верховного суду каже, що знявся з конкурсу з "особистих причин"

 

Голова Верховного Суду Ярослав Романюк вирішив зняти свою кандидатуру з конкурсу до нового Верховного Суду через особисті причини.

Про це він повідомив під час прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«27 липня я вирішив припинити свою участь у конкурсі, про що написав відповідну заяву. Про причини. Це особисті причини. Я не вважаю за можливе розкривати їх (причини - ред.) зміст засобам масової інформації, широкому загалу», - зазначив Романюк.

За його словами, новий Верховний суд України отримає у спадок від ліквідованих вищих судів близько 50 тисяч нерозглянутих справ. 

«Загалом у вищих судах та у Верховному суді України станом на 1 липня залишалися 49 тисяч 944 справи. Наш сумний прогноз справджується. Це та кількість справ, з якою доведеться стартувати новому Верховному суду, незважаючи на те, що справи продовжують надходити і зараз», - зазначив він.

Романюк уточнив, що у Вищому господарському суді станом на 1 липня залишилися не розглянутими 705 справ, у Вищому адміністративному суді - 28 тисяч 648 справ, у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ - 19 тисяч 270 справ, у Верховному суді - 1321 справа.

Як повідомляв Укрінформ, у момент, коли голова ВККСУ Сергій Козьяков 27 липня зачитував результати конкурсу до нового Верховного Суду, принесли заяву голови Верховного Суду Ярослава Романюка, у якій він просив припинити його участь у конкурсі.

За підсумками конкурсу Романюк опинився на прохідному 25 місці, з 724,5 балами. Згідно з правилами, його місце в рейтингу не може зайняти жоден кандидат.

Загалом, 27 липня ВККСУ затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного суду. 120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них - судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем.

Відповідно до процедури, далі комісія має направити рекомендації про призначення переможців конкурсу до Вищої ради правосуддя (ВРП), яка розглядає матеріали щодо кожного кандидата і теж перевіряє їх на відповідність критеріям етики і доброчесності.

Після цього Вища рада правосуддя робить подання Президентові, який має підписати указ і надати повноваження суддям.

Джерело: www.ukrinform.ua
07.08.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація