МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Звільнений з полону суддя Руденко розповів, що бойовики змусили його відмовитися від обміну

 

Суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко, який провів вісім місяців в ув'язненні на Донбасі, повідомив, що окупанти погрожували йому тортурами, якщо він не погодиться на "певного роду інтерв'ю".

Суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко розповів в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", як йому вдалося звільнитися з полону бойовиків.

За його словами, після восьми місяців утримання "в камері на території будівлі колишнього СБУ Луганської області" окупанти на початку липня повідомили, що "готові зробити пропозицію, від якої не можна відмовитися".

"Сказали: ми хочемо відпустити вас, закрити щодо вас кримінальну справу, але для цього ви повинні піти на певне інтерв'ю – відмовитися від обміну, заявити про те, що ви залишаєтеся тут у "ЛНР" і не хочете повертатися до України", – розповів Руденко.

Суддя стверджує, що спочатку категорично відмовився від "операції", але за два дні йому почали погрожувати.

"Відверто заявили, що поставлено завдання зламати мене за будь-яку ціну. Сказали: ми вам створимо нестерпні умови утримання, ми вас фізично і морально будемо катувати, рано чи пізно ви все одно зламаєтеся і погодитеся на інтерв'ю", – поділився Руденко.

Суддя чотири дні чекав, "чи будуть застосовувати обіцяні тортури".

"До моменту, коли мене знову викликали, я зрозумів, що це єдиний мій спосіб вибратися звідси живим і здоровим. І я їм кажу: "Добре, я згоден"... Мені підготували текст інтерв'ю, провели в їхній прес-центр, де я і дав це інтерв'ю", – зізнався він.

Руденко заявив, що після цього бойовики "ЛНР" закрили "справу про держзраду" і відпустили його.

"Як тільки я вибрався з підвалу на свободу, став продумувати можливість зв'язатися з українською стороною, зі спецслужбами і попросити допомоги, щоб мене звідси забрали. Потім протягом двох тижнів готували певну спецоперацію і співробітники Служби безпеки разом із хлопцями з волонтерської групи "Патріот" допомогли вибратися на українську сторону", – розповів він.

Суддя не став уточнювати деталей операції, але повідомив, що "вибирався через Росію".

Про затримання Руденка 7 листопада 2016 року заявив глава волонтерської групи "Патріот", переговірник із питань обміну Олег Котенко. Він розповів, що суддя потрапив у полон, коли їхав до підконтрольного бойовикам міста Краснодон на похорон батька. За інформацією волонтера, українська сторона спочатку не повідомляла про викрадення судді, оскільки його сподівалися швидко обміняти.

29 липня Руденко повернувся на підконтрольну Україні територію. У Службі безпеки України заявили, що суддю "дев'ять місяців незаконно утримували і піддавали тортурам "МДБ ("міністерство державної безпеки"."ГОРДОН") ЛНР".

Джерело: gordonua.com
07.08.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація