МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Крулько: Створення Антикорупційного суду вже прописано в українському законодавстві

 

Ключова проблема, через яку президент змінював свою позиція щодо Антикорупційного суду, полягає в тому, що влада боїться такої незалежної системи, адже Банкова більше не зможе впливати на питання добору суддів.

Таку думку висловив народний депутат України Іван Крулько у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Погляди Президента України щодо створення Антикорупційного суду протягом двох місяців дещо різнилися. Спочатку Порошенко зазначав про те, що створення Антикорупційного суду непотрібне. Але вже згодом заявив, що наразі необхідно створити тільки антикорупційну палату у Верховному Суді України.

«Дуже помітно, що Президент України дещо заплутався у цій ситуації, і цьому є кілька причин. Насправді, коли президент подав до Верховної Ради законопроект про судоустрій і статус суддів, то у ньому він передбачив, що у країні діють два вищі спеціалізовані суди: Вищий спеціалізований суд з питань інтелектуальної власності та Вищий антикорупційний суд. Тобто, створення антикорупційного суду вже прописано в українському законодавстві», – зауважив співавтор законопроекту щодо Антикорупційного суду.

Однак, пояснює депутат, закон президента не дає відповіді на питання, як саме має створюватися відповідний Антикорупційний суд, скільки у ньому має працювати суддів і таке подібне.

«На виконання норми закону, якою президент створив Вищий антикорупційний суд, низка народних депутатів подали законопроект про створення такого суду, де виписали повний механізм роботи. І безумовно, всі справи, які розглядатимуться у цьому суді, мають стосуватися тільки найвищого рівня корупціонерів», – наголосив Крулько.

Наразі ж питання полягає в тому, підкреслює депутат, щоб цей суд взагалі відбувся. В вже у Верховному суді безумовно має працювати антикорупційна палата, яка як суд апеляційної інстанції буде переглядати рішення, прийняті Вищим антикорупційним судом. До того ж, така процедура передбачена законопроектом про Антикорупційний суд.

«Цей законопроект був направлений до Венеціанської комісії, яка дала йому найвищі оцінки і зазначила, що цей документ зроблений за всіма стандартами. Однак ключова проблема, через яку президент змінював свою позиція щодо Антикорупційного суду, полягає в тому, що влада боїться такої незалежної системи, адже Банкова більше не зможе впливати на питання добору суддів», – розтлумачив Іван Крулько.

Джерело: zik.ua
10.10.2017

Сьогодні
20 вересня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація