МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Законопроект 6011 про антикорупційні суди має бути відкликаний, - Венеціанська комісія

 

В цілому Венеціанська комісія надає позитивну оцінку судовій реформі, що проводиться Україною

Венеціанська комісія оприлюднила Висновок щодо законопроекту № 6011 (О.Сироїд, Є.Соболєв, С.Лещенко) про антикорупційні суди, який був затверджений на пленарній сесії 6 жовтня.

Про це повідомляється на сайті комісії.

На думку Венеціанської комісії законопроект про антикорупційні суди, який зараз знаходиться на розгляді в парламенті, має бути відкликаний. Натомість, Комісія пропонує президенту України внести до Верховної Ради відповідний законопроект від свого імені, який буде відповідати Конституції України та стандартам Ради Європи.

В цілому Венеціанська комісія надає позитивну оцінку судовій реформі, що проводиться Україною. Так, Комісією «дуже вітаються, серед іншого, ті зусилля, які вже докладено для застосування стандартів Ради Європи та рекомендацій Венеційської Комісії».

В своєму висновку Венеціанська комісія наголошує на необхідності створення в Україні Антикорупційного суду, але, водночас, застерігає від політизації процесу добору суддів. Зокрема, у висновку зазначається, що необхідно запровадити додаткові гарантії для забезпечення того, щоб процедура призначення суддів була незалежною від виконавчої та законодавчої влади.

У висновку допускається, з урахуванням «особливого становища» залучення міжнародних організацій до процедур добору суддів, але наголошується, що «така участь має відповідати принципам суверенітету України».

Судді антикорупційного суду «повинні бути досвідченими, спеціалізованими, адекватно захищеними та обраними шляхом, який забезпечує сильні захисні механізми їхньої доброчесності та незалежності».

Аналізуючи законопроект 6011 про антикорупційні суди, Венеціанська комісія зазначає, що відхилення від загальних правил призначення суддів повинні обмежуватися лише тим, що є необхідним для ефективного функціонування антикорупційних судів. Також слід уникнути можливого враження, що судді з питань протидії корупції мають інший або привілейований клас суддів.

Рівень винагороди суддів Вищого антикорупційного суду має бути переглянутий; винагорода повинна бути відповідною підвищеним вимогам їхньої посади, але не повинна сильно відрізнятися від винагороди загальних суддів.

Комісія наголошує, що відповідно до висновку КРЕС судді та суди повинні «завжди залишатися частиною або єдиним цілим судовим органом» і «судді загальної юрисдикції та спеціалізовані судді повинні мати рівний статус».

Джерело: glavcom.ua
10.10.2017

Сьогодні
20 вересня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація