МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Згоден, що майбутня зарплата суддів Верховного Суду порівняно з мінімальною - занадто висока, - кандидат у ВС Мазур

 

Майбутня зарплата суддів Верховного Суду майже в 200 тис. грн порівняно з мінімальною занадто висока, але логіка в цьому є.

Про це в інтерв'ю для Цензор.НЕТ сказав суддя Попаснянського райсуду Луганської області Микола Мазур, який є одним із кандидатів до Верховного Суду.

"Рівень життя суспільства здебільшого дуже низький ... Складно зрозуміти, як люди виживають на три тисячі гривень доходу. Наприклад, моя зарплата судді до того, як я склав кваліфікаційний іспит, була 12 тисяч гривень. У порівнянні з 3200, це, в принципі, непогано. Але, мабуть, саме такою має бути мінімалка, щоб люди могли жити без шику, але більш-менш нормально. Тому, звичайно, я згоден, що майбутня зарплата суддів Верховного Суду порівняно з мінімальною - занадто висока", - сказав він, відповідаючи на запитання журналіста чи справедливо призначити суддям ВС щомісячну зарплату близько 200 тис гривень, коли мінімальна зарплата в країні становить лише 3 200 грн, а пенсії у деяких взагалі удвічі менше.

"Знаєте, в 2010 році, коли я ще працював викладачем, до нас з лекцією приїжджав суддя Земельного суду штату Квінсленд Австралії Пол Сміт із лекцією про те, як боротися з корупцією. Я запитав:"Скажіть, будь ласка, скільки ви заробляєте?" Він відповів: "Приблизно 300 000 австралійських доларів на рік". Це десь 270 000 американських доларів. Ще він зізнався: "Я отримую більше, ніж мені потрібно. Мені не цікаві будь-які питання, які можна було б вирішити за додаткові гроші". Тому, думаю, коли йдеться про людей, які обіймають найвищі посади в будь-якій гілці влади, то зарплата повинна бути такою, щоб у них не виникало спокуси вирішувати свої повсякденні проблеми. Я розумію, що є люди, яких і це може не задовольнити, яким все мало. Тому до високої зарплати потрібно додати якісну роботу правоохоронних органів …", - підкреслив він.

Також Мазур додав, що судді повинні відчувати певний страх: "Не буде батога - пряник не допоможе. Уявіть ситуацію: дати суддям Верховного Суду зарплату 3200. Ви повірите, що вони будуть чесно працювати на одну заробітну плату? Я б у такому випадку туди на роботу не пішов.

Так, зарплата, яку передбачив законодавець, для мене виглядає фантастичною. Новий суддя ВС буде отримувати в місяць трохи менше, ніж моя нинішня річна зарплата. Чи повинна вона бути такою? Це питання до Верховної Ради. Вона визначилася. Але треба розуміти, що низька заробітна плата вже до добра не довела. Така ситуація склалася саме тому, що, починаючи з 1990-х років, у всіх секторах були надзвичайно малі зарплати. Відповідно, люди почали користуватися своїм службовим становищем. Поступово це увійшло в норму. Зараз, куди не кинь оком в суді, правоохоронних органах і лікарнях і так далі, це досить поширене явище. Його потрібно лікувати тим методом, про який я сказав: батогом і пряником".


Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний Суд став вищим судом в Україні, а його склад повинен бути сформований із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями та адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу має рекомендувати для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або встановить, що під час проходження ним конкурсу були допущені процедурні порушення.

29 вересня Вища рада правосуддя внесла подання президенту України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду зі 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Повний текст інтерв'ю з Миколою Мазуром читайте ТУТ.

Джерело: ua.censor.net.ua
09.11.2017

Сьогодні
15 грудня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація