МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Сьогодні Конституційний Суд не виправдовує своє суспільне призначення – експерт

 

Цього року Конституційний Суд не ухвалив жодного рішення, а останні кілька місяців не може обрати голову суду. Таким чином нинішній КСУ не виконує своєї конституційної ролі та суспільного призначення, а відтак ставить під загрозу ефективність всього державного механізму.

Ігор Коліушко

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

За його словами, обрання п’яти нових суддів з'їздом суддів, Верховною Радою України та президентом може змінити ситуацію як на краще, так і на гірше – залежить від того, кого оберуть.

"Якщо певним політичним силам, певним органам влади вдасться провести туди дуже лояльних, дуже слухняних до себе суддів, ми матимемо ризик отримати слухняний чи до президента, чи до іншої гілки влади Конституційний Суд, який не буде стояти на сторожі Конституції, а буде виконувати політичні побажання тих, хто їх призначив", – каже Коліушко.

Богдан Бондаренко

Утім, експерт Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко зазначає, що кандидати за квотою парламенту не можуть подавати власні кандидатури, як це відбувається під час обрання суддів КСУ іншими суб'єктами – з'їздом суддів та президентом. Кандидатів для затвердження на основі подань депутатських фракцій рекомендує профільний комітет. Для парламенту це – Комітет з питань правової політики та правосуддя, який діє в межах, визначених законом, пояснює Бондаренко.

Однак суб'єкти конкурсного відбору не мають засобів для оцінки таких вимог, як "високі моральні якості" та "правник визнаного рівня компетентності", каже експерт.

"Вся ця процедура зводиться виключно до формальної оцінки документів, які надають кандидати, які підтверджують знання державної мови, вік, відповідний стаж у сфері права. А дві нові конституційні вимоги, встановлені до кандидатів Конституційного Суду, зараз сформульовані як "високі моральні якості" та "правник визнаного рівня компетентності". Які насправді не можуть оцінити ні Рада суддів, ні інші суб'єкти, тому що немає того арсеналу засобів, які дозволяють провести будь-який відбір, змагання, тестування тощо, що дозволить визначити кращу кандидатуру", – каже він.

Раніше Богдан Бондаренко також заявляв, що нових суддів Конституційного Суду обирають непрозоро. За його словами, новий закон про Конституційний Суд повністю знівелював прогресивне положення Конституції, згідно з яким відбір мав би відбуватися на конкурсних засадах.

9 жовтня Верховна Рада оголосила про початок конкурсу на посади суддів Конституційного суду України та початок прийому пропозицій депутатських фракцій щодо їхніх кандидатів. Наразі дві посади судді КСУ, призначення на які здійснює Верховна Рада, є вакантними.

Джерело: humanrights.org.ua
09.11.2017

Сьогодні
10 грудня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація