МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Із вінницької тюрми випустили бандита, який вбивав і грабував. Хто ця людина?

 

  • Вінницький в’язень став першим довічником в Україні, якого звільнили без помилування.
  • Він не відсидів навіть 25-ти років, але вийшов за рішенням суду.
  • Відпустили на волю засудженого за особливі тяжкі злочини у понеділок, 6 листопада.
  • Редакція дізналася, що за людину випустили і чому.

Із соціальних мереж редакція дізналася про звільнення засудженого до довічного позбавлення волі, який утримувався у Вінницькій тюрмі. В’язень, що сидів за гратами за особливі тяжкі злочини 17 років, вийшов на свободу за станом здоров’я.

– Не можемо коментувати рішення. Маємо їх виконувати, – сказали в Вінницькій установі виконання покарань №1 та підтвердити звільнення засудженого до довічного позбавлення волі. – Він вийшов у цей понеділок.

Хто це такий?

Редакції вдалося дізнатися прізвище звільненого довічника, далі – інформацію про його злочини знайти виявилося просто, бо вони були резонансні.

Звати цю людину Олександр Каверзін. Вік 44 роки. Він став першим в Україні довічником, звільненим не із президентським помилуванням, а за рішенням суду.

Через те, що осліпнув, в’язня Вінницької тюрми відпустили з-за грат. Тепер юристи говорять: цей випадок може викликати хвилю схожих судових рішень про звільнення бувалих злочинців.

У судовому вироку, винесеному свого часу Олександру Каверзіну, вказаний цілий ряд статей і йдеться про серію розбоїв і грабежів, скоєних у складі бандитських угрупувань. Всього сім смертей. Серед жертв два працівника Управління боротьби з організованою злочинністю в Хмельницькій області. Ще двоє співробітників були важко поранені, але вижили.

Кримінальна біографія

Зі статей про Олександра Каверзіна, які є у вільному доступі в мережі, знаходимо ще більше інформації.

Став на шлях криміналу Камянці-Подільському у складі угрупування грабіжників і розбійників Ігоря Хмарука та брав участь у нападах з убивствами. Коли тамтешні правоохоронці розкрили злочини цієї організованої злочинної групи, більшість учасників арештували. Ватажок покінчив із собою під час затримання, а от Каверзіну вдалося втекти. Його оголосили в розшук у 1996 році та присвоїли червону картку Інтерпола.

Тим не менше утікач залишався в Україні. Сколотив свою банду, яка промишляла в сусідній із Вінницькою області – на Хмельниччині. Якраз там і були розстрілянні двоє УБОЗівців. Ще один епізод, за який судили Каверзіна, – напад на валютника в Миколаєві. Під час цього нападу важко поранили дільничного, який намагався затримати бандитів.

Якийсь час після цих злочинів Каверзін переховувався в Росії. Коли повернувся додому, то оселився у Харкові. Нібито мав дружину-адвоката. Затримали рецидивіста в 2001 році.

Звідки сліпота?

Олександр Каверзів весь час за гратами писав скарги. Стверджував, що під час затримання його побили, й через це він почав втрачати й до того слабкий зір. Повністю осліп – коли знаходився у слідчому ізоляторі.

В 2012 році сліпий в’язень виграв позов до держави Україна у Європейському суді з прав людини. Домігся відшкодування у розмірі 40 тисяч євро. От після цього виграшу, як думають адвокати, він надихнувся на суд про звільнення з-за грат за станом здоров’я.

Після рішення апеляційного суду Вінницької області на користь довічника, який спершу сидів в Дніпропетровській області, а потім був переведений до Вінницької тюрми, Каверзіна відпустити на волю.

Куди відпустили

Редакція сьогодні, 8 листопада, отримала підтвердження цієї інформації в спецвідділі Вінницької установи виконання покарань №1. По телефону журналісту сказали, що засуденого Каверзіна звільнили позавчора, і він собі поїхав. Тобто вибув із установи за межі нашої області.

Каверзін проходив спеціалізовану медкомісію, яка зробила висновок: осліпнув на обидва ока, але це не заважає йому відбувати покарання. Вінницький міський суд, куди подав позов Каверзін, не прийняв рішення про звільнення за станом здоров’я, а от апеляційний – вирішив на користь сліпого.

Раніше редакція писала про ще одного засудженого, Геннадія Рейляну, який добивався звільнення через часткову сліпоту. Як пояснювали нам експерти, хвороби зору є в переліку підстав для звільнення від відбування покарання. Тоді чоловіка відпустили додому на лікування, щоб він повністю не утратив зір.

Джерело: vn.20minut.ua
10.11.2017

Сьогодні
15 грудня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація