МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховний суд США розблокував антиміграційний указ Трампа

 

У США верховний суд повністю розблокував заборону на в'їзд громадянам шести мусульманських країн. Соратники Дональда Трампа привітали рішення суду.

Верховний суд США у понеділок, 4 грудня, у повному обсязі розблокував указ президента Дональда Трампа про заборону на в'їзд на територію США громадянам шести переважно мусульманських країн. Семеро суддів висловилися за розблокування, двоє висловилися проти. Таким чином, верховний суд підтвердив висновок федерального апеляційного суду у Сан-Франциско, який раніше визнав, що уряд має право заборонити в'їзд громадянам Чаду, Ірану, Лівії, Сомалі, Сирії та Ємену, якщо ті не мають родичів у США. Заборона також стосується жителів Північної Кореї та низки посадовців Венесуели.

Представники штабу кампанії з переобрання Трампа президентом на другий термін привітали рішення верховного суду та наголосили, що ця заборона має "зробити Америку знову безпечною". Противники заборони, які блокували попередні версії указу, обстоювали позицію, що антиіміграційний указ суперечить конституції США та не сприяє підвищенню рівня безпеки, обіцяному Білим домом.

Нагадаємо, в жовтні антиміграційний указ Трампа, підписаний 24 вересня, було заблоковано суддею Дерріком Вотсоном. Перший антиміграційний указ Трампа, підписаний ще в січні, одразу після його вступу на посаду, також було заблоковано суддями. Другий антиміграційний указ Трамп підписав у березні, однак він теж став предметом судової тяганини. У червні верховний суд США частково дозволив його застосування терміном на 90 днів. Після того, як указ втратив чинність, у вересні Трамп підписав ще один, уже третій варіант заборони.

Дмитро Прокопчук

Джерело: www.dw.com
05.12.2017

Сьогодні
19 жовтня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація