МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

В Україні пацієнтам психлікарень дозволили оскаржити свій діагноз у суді

 

Верховна Рада України підтримала законопроекти, які розширюють права пацієнтів у психіатричних закладах. Тепер пацієнти зможуть самостійно звернутися до суду і отримати альтернативний висновок про стан свого психічного здоров’я. А практика примусової стерилізації недієздатних осіб стає історичним ганебним фактом.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

«Тривалий час людина, до якої були застосовані примусові медичні заходи, не могла самостійно звернутися до суду з проханням розглянути питання про доцільність продовження цього виду психіатричної допомоги. Більш того, участь людини в судовому засіданні була необов’язковою, а можливість звернутися до незалежного лікаря, щоб отримати альтернативну точку зору про стан психічного здоров’я, була обмежена. Представник лікарні ухвалював рішення про доцільність подальшого лікування пацієнта, подавав документи в суд, а значить, фактично самостійно приймав рішення про доцільність перебування пацієнта в залі судового засідання. Таким чином, зазвичай пацієнт не мав права на доступ до правосуддя — це залежало від волі адміністрації установи. Крім того, закон не захищав пацієнта від можливого свавілля лікарів під час прийняття рішень про продовження застосування примусових заходів медичного характеру», — прокоментували це рішення в міністерстві.

Майже рік тому Конституційний Суд України визнав не відповідним Конституції України порядок госпіталізації осіб, визнаних недієздатними, до психіатричного закладу на прохання або за згодою їхнього опікуна за рішенням лікаря-психіатра.

До того ж раніше дозволена законодавством практика примусової стерилізації недієздатних осіб стає історичним ганебним фактом. Досі стерилізація недієздатних осіб дозволялася за згодою їхнього опікуна.

Газета «Чернігівські відомості»

Джерело: pik.cn.ua
05.12.2017

Сьогодні
19 жовтня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація