МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Апеляційний суд скасував вирок першої інстанції, ухвалений без участі потерпілого

 

Апеляційний суд скасував вирок Хмельницького міськрайонного суду і постановив новий рогляд справи.

Причина – порушення вимог Кримінально-процесуального кодексу України (п. 5 ч. 2 ст. 412 КПК – судове провадження здійснено за відсутності потерпілого, належним чином не повідомленого про дату, час і місце судового засідання).

Про скасування вироку йдеться і в апеляційній скарзі прокурора, щоправда, він просив ухвалити новий, яким визнати обвинуваченого винним за усіма інкримінованими йому статтями Кримінального кодексу. Мовляв, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи. На його думку, суд не правильно застосував закон України про кримінальну відповідальність і призначене покарання зам’яке, враховуючи ступінь тяжкості кримінального правопорушення.

 «Враховуючи, що вирок суду підлягає скасуванню з формальних підстав, колегія суддів позбавлена можливості перевірити обґрунтованість застосування судом закону про кримінальну відповідальність, як при кваліфікації дій обвинуваченого, так і при призначенні йому виду і розміру покарання», – ідеться в ухвалі апеляційного суду, яка не підлягає оскарженню.

У прес-службі повідомляють, що Хмельницький міськрайонний суд постановив вирок раніше судимому жителю Кам’янця–Подільського, визнавши його винним за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України ( таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно), за ч. 2 ст. 190 ККУ ( заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчинене повторно) та виправдано через недоведеність за ч. 3 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно поєднаного з проникненням в  житло, інше приміщення), ч. 1 ст. 263 (незаконне зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів), ч. 2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно).

Джерело: ukrainepravo.com
04.12.2017

Сьогодні
19 жовтня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація