МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суд визнав законною відмову Саакашвілі у притулку в Україні

 

Адвокат Міхеіла Саакашвілі обіцяє подати апеляцію і каже, що до її розгляду політика не можуть екстрадувати.

Окружний адміністративний суд Києва у середу, 3 січня, визнав, що Державна міграційна служба України законно відмовилася надавати екс-голові Одеської облдержадміністрації Міхеілу Саакашвілі статус біженця або політичної притулок. Під час оголошення ухвали сам лідер партії "Рух нових сил" не був присутній у залі суду.

Як пізніше заявив пресі адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, за законом юристи мають "30 днів на оскарження вердикту". "Ми це обов'язково зробимо найближчими днями", - наголосив він. До винесення вердикту в апеляційній інстанції влада не зможе екстрадуватиполітика, зазначив захисник грузинського екс-президента.

У вересні 2017 року Саакашвілі, який перебував за кордоном, позбавили українського громадянства. Утім, політику та його прихильникам вдалося прорвати бар'єр українських прикордонників, які перекрили йому шлях на контрольно-пропускному пункті "Шегині", і потрапити на територію України. Наступного місяця Саакашвілі звернувся до влади України з проханням надати йому політичний притулок. Паралельно апеляційний суд відклав розгляд клопотання ГПУ щодо арешту Саакашвілі.

Державна міграційна служба України відмовилася оформляти його клопотання, а генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі є "апатридом без будь-яких спеціальних обставин, які могли б виключити його депортації або екстрадиції".

Джерело: www.dw.com
03.01.2018

Сьогодні
15 грудня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація