МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Президентський законопроект штучно обмежує добір кандидатів до Антикорупційного суду, – Луценко

 

Депутатський законопроект про антикорупційний суд має кілька суттєвих відмінностей від того, що подав Петро Порошенко. Окрім штучного обмеження для тих, хто може стати працівниками майбутнього органу, у президентському поданні не передбачена підсудність вищих чинів держави антикорупційній інституції.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Ігор Луценко.

Депутатський законопроект про антикорупційний суд суттєво відрізняється від президентського. У документа – інші підходи до формування вимог, якими визначаються критерії підбору суддів. До того ж, у Порошенковому законопроекті не передбачена підсудність самого глави держави цій інстанції.

«Тут йдеться про усі статті, які у широкому розумінні стосуються корупційних злочинів. Та якщо ми вже створюємо «елітний суд», то нехай «еліта» під нього і підпадає», – підкреслив Луценко.

Також, на думку депутата, у Президента є «штучне обмеження» на тих, хто може стати суддею майбутньої інституції. Адже вони повинні мати досвід роботи у міжнародних структурах, а таких фахівців в Україні дуже мало.

«До того ж, я сумніваюсь, що багато працівників із ЄСПЛ (Європейський суд із прав людини, – ZIK) взагалі захоче йти в цей суд», – зауважив Луценко.

На відміну від президентського законопроекту, у депутатському передбачена взаємодія із громадськими організаціями під час добору суддів, як і хотіла Венеціанська комісія.

«Однак туди мусять входити не лише представники так званих громадських організацій. Адже в альтернативних законопроектах зазначалось, що право подавати свої кандидатури у громадські комісії мають лише антикорупційні спілки. Та я вважаю, що це абсолютно неправильний підхід. Маса організацій вміють набагато краще боротись із корупцією, ніж так звані професійні. Тому й вважаю, що це потрібно розширити та давати можливість брати участь і фахівцям – науковцям чи спеціалістам у галузі права», – переконаний нардеп.

Разом із тим Луценко наголосив: не вважає, що було б правильно, якби вирішальний голос у доборі працівників антикорупційного суду мали іноземні експерти.

«Має бути здоровий баланс та конкуренція думок. Потрібно, щоб остаточні рішення громадських комісій залежали від фахової та наукової думки», – зазначив ігор Луценко. 

Джерело: zik.ua
12.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація