МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суд дозволив Кулику і “Ко” вилучити оригінали у справі на $1,5 мільярди

 

Печерський районний суд дозволив Кулику і Co вилучити з Донецького апеляційного суду оригінал усієї судової справи про так звану “спецконфіскацію $1,5 млрд Януковича”.

Про це написав на своїй сторінці в Фейсбуці колишній заступник генерального прокурора України Віталій Касько, передає “Народна Правда“.

У цьому рішенні прекрасно все. Вилучити оригінал судової справи разом з вироком тому, що нібито адвокати підробили договори про надання правової допомоги, бо ці договори з іноземними суб’єктами “не апостильовані” (всім адвокатам на замітку – підписання угоди про правову допомогу з іноземцями без апостилю – тепер підробка, ноу-хау зараховане) – це потужна причина сама по собі. Але далі ще цікавіше. Виявляється, що ці адвокати вирішили перешкодити виконанню самого секретного рішення Краматорського суду шляхом подання – хто би міг подумати – АПЕЛЯЦІЇ !!!

Мабуть тому, як видно з тексту ухвали, 18.05.2017 року у ЄРДР було зареєстроване кримінальне провадження “за фактом сприяння невстановленими особами діяльності злочинної організації”, припускаю як натяк апеляційному суду, яке рішення він має прийняти, щоби не стати раптом частиною “злочинної організації”… І вже 25.05.2017 прокуратура повідомляє, що Донецький апеляційний суд (what a surprise?!) відмовився розглядати апеляцію.

Більше того, прокурор категорично наполягав на тому, щоби Печерський суд ні в якому разі не викликав на цей розгляд представників Донецького суду, бо (тут особливо феєрично) “окремі його працівники можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення” (чи то відмовляли адвокатів апостиль ставити, чи просто входять у “ОЗГ Януковича”, незрозуміло). Особливо цей аргумент виглядає стильно після того, як ця ж судова справа раніше тими ж прокурорами була “для забезпечення таємності” вилучена із Краматорського суду і захована у тоді ще надійному апеляційному суді Донецької області.

Насправді ж все виглядає набагато банальніше. Справа в тому, що Вищий спецсуд 20 жовтня 2017 року прийняв до розгляду касації адвокатів і витребував судову справу. У листопаді про це повідомили ЗМІ. Треба було щось робити, щоби рятувати знамениту “спецконфіскацію”. І це “щось” сталося 13 листопада 2017 року у вигляді рішення Печерського суду. Співпадіння? Не думаю)

Тобто, по суті оригінал судової справи вилучили, щоби позбавити сторону права на оскарження. Адже як можна переглянути вирок, якщо його немає у справі? Як і самої справи…

Право про доступ до суду? Ні, не чули.

Нагадаємо, в Генпрокуратурі прокоментували документ, який оприлюднив телеканал Al Jazeera щодо конфіскації $1,5 млрд, що були власністю оточення колишнього президента України Віктора Януковича.

Також  генпрокурор Юрій Луценко переконаний, що заяви детективів Національного антикорупційного бюро про зникнення з “Ощадбанку” коштів Януковича спрямовані на отримання рішення суду про спецконфіскацію. 

Додамо, що Москва як і раніше сподівається, що отримає 3 мільярди доларів у повному обсязі за невиконання зобов’язань за єврооблігаціями, які куплено за екс-президента Віктора Януковича.

Джерело: narodna-pravda.ua
15.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація