МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Прокуратура тисне на суддю, бо він скаржиться на прокуратуру

 

На Кіровоградщині триває протистояння між місцевою прокуратурою та суддею-слідчим Ленінського районного суду Леонідом Плохотніченком.

Два місяці тому ВРП уже розбиралася з цією ситуацією (див. «ЗіБ» №43). Прокуратура порушила проти судді аж 3 кримінальні провадження. Рада двічі звертала увагу ГПУ на необхідність дотримання приписів ст.19 Конституції та навіть звернулася із подання про притягнення осіб, винних у втручанні в правосуддя, до відповідальності. Результатом стала… скарга прокурора Кіровоградської області А.Коваленка на Л.Плохотніченка до ВРП.

Надаючи пояснення щодо викладених у поданні тверджень, суддя наголосив, що скарга направлена «лише з метою здійснення тиску на мене, як на слідчого суддю, оскільки мною приймають судові рішення, які в переважній більшості судом апеляційної інстанції залишаються без змін, але такі рішення не влаштовують прокурора».

Як приклад «системного тиску», наводиться твердження прокурора про те, що Л.Плохотніченко «безпідставно задовольняє скарги заявників про внесення відомостей про кримінальні правопорушення до ЄРДР». Натомість, коли до тієї ж прокуратури надійшла скарга на суддю, вона була зареєстрована і відкрито кримінальне провадження.

Тож Л.Плохотніченко просить відмовити у відкритті дисциплінарного провадження і, навпаки, зареєструвати його пояснення (№3474/0/6-17) як повідомлення про чергове втручання в його діяльність.

Джерело: zib.com.ua
16.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація