МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

У справі Януковича отримаємо серйозний матеріал проти РФ для міжнародних судів, – Сазонов

 

Насправді суд про держраду Віктора Януковича відбувається не так над президентом-втікачем, як над російським агресором. Адже під час розгляду справи Україна зібрала достатньо доказів проти держави-агресора, які зможе пред‘явити у міжнародних судах.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Кирило Сазонов.

Експерт переконаний: ще за нинішньої влади ми почуємо вирок у справі про держраду Януковича, навіть незважаючи на постійне затягування процесу адвокатами.

«Якщо наш любий Віктор Федорович хоче взяти участь у процесі, з радістю його чекаємо. Зустрінемо в Борисполі, забезпечимо охороною, безплатним харчуванням та дахом над головою», – іронізував Сазонов.

Насправді цей суд відбувається не так над Януковичем, як над російським агресором. Адже, хоча й розглядаємо держраду президента-втікача, та у документах фіксуються номери військових частин чи прізвища бійців і командирів, які захоплювали приміщення у Криму. Встановлюються навіть заяви російських чиновників щодо цього.

«Головне – ми отримаємо серйозний матеріал щодо російської агресії, із яким можемо йти у будь-який західний суд», – переконаний політолог.

Експерт не вважає, що між нинішньою владою та Януковичем існують якісь домовленості.

«Із ним домовлятись ніхто не буде, адже просто немає про що. Та усі прекрасно розуміємо, що Росія його не видасть, хоча й посадити Януковича є за що. Думаю, взялись за держраду для того, щоб притягнути саму РФ. Адже за Януковичем тягнеться цілий хвіст гріхів», – наголосив Сазонов.

Тому, на його думку, цією судовою справою Україна все ж грає проти Росії. До того ж, там уже зібрана колосальна доказова база.

У свою чергу голова наглядової ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак додав: справа затягується, адже мають бути виконані усі процесуальні дії. Будь-яка помилка дозволить Януковичеві оскаржити вирок суду.

«Думаю, він на це й сподівається, щоб ще більше принизити Україну та спробувати вибувати свій захист на якихось нестиковках», – припустив Шлінчак.

Затягування процесу свідчить, що Януковичеві дуже невигідна уся ця справа із політичних причин. Адже він втратить можливість хоч колись повернутися до України.

«Він перебуває у Росії у законсервованому стані і навіть не має можливостей подорожувати. Тож, думаю, що з іміджевої точки зору йому навіть це важливіше, ніж гроші, які можуть конфіскувати», – зауважив експерт.

Джерело: zik.ua
17.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація