МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Судова реформа погіршує доступ до правосуддя простим громадянам

 

Глава держави дав старт другому етапу судової реформи. Так, у столиці ліквідують 10 районних судів та створятьшість окружних, у Харкові буде ліквідовано 9 райсудів, а створено 5 окружних. У Львові 5 районних судів укрупнять у 3 окружні, а от в Одесі кількість збережеться: ліквідують 4 райсуди і створятьстільки ж окружних.

Указом передбачено ліквідувати обласні апеляційні суди та створити апеляційні суди в округах. Ліквідують і місцеві господарські суди. Так, в указі йдеться про ліквідацію 27 господарських судів в областях, Києві та Севастополі та створення 27 відповідних окружних господарських судів.

- Президент в останній момент скористався своїм правом ліквідовувати та створювати суди, - каже Михайло Жернаков, експерт Реанімаційного пакета реформ. - Відповідні укази він підписав в останні дні грудня минулого року, тоді як уже з 1 січня 2018 року ці повноваження перейшли до Верховної Ради.

Один з указів передбачає ліквідацію місцевих судів і створення окружних. Тобто відбувається укрупнення судів. Один окружний суд працюватиме на два-три райони області. А, наприклад, до округів апеляційних судів входитиме вже по чотири-п'ять областей. Тобто, щоб відстояти свої інтереси в апеляційному суді, багатьом доведеться їхати в інший обласний центр.

- Тобто судова реформа погіршує доступ до правосуддя простим громадянам?

- Зрозуміло, що це не збільшує доступу до правосуддя, навпаки, віддаляє від нього. Мало того, суддів у новостворені суди відбиратимуть у ручному режимі. Декому запропонують перевестися в новостворені суди. Буде скорочено апарату судів.

А після того як будуть сформовані нові суди, справи, котрі вже слухалися, доведеться слухати заново.

- То що, усі "старі суди" і судді з 1 січня вже не працюють за своїми адресами та на своїх посадах?

- Хочу зазначити, що підписання указів про ліквідацію та створення судів не означає, що місцеві та апеляційні суди припиняють роботу негайно. Ці суди здійснюватимуть правосуддя, доки буде створено нові.

Богдан КУФРИК

Джерело: expres.ua
17.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація