МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховний суд Польщі вважає "неконституційною" судову реформу чинного уряду

 

Судді Верховного суду Польщі засудили суперечливу судову реформу чинного уряду, назвавши її "неконституційною".

Про це повідомляє Euractiv.

Як відомо, реформи, які впроваджує партія "Право і справедливість", вже призвели до того, що Європейська комісія розпочала безпрецедентні дисциплінарні процеси проти Варшави за те, що вона вважає системною загрозою незалежності польської судової влади.

Багато нових правових положень "йдуть проти стандартів Конституції Польщі, на додаток до порушення принципу розподілу повноважень, незалежності судів та суддів, а також безпеки суддів", - йдеться у заяві на сайті Верховного суду країни.

Дана заява була прийнята Генеральною асамблеєю суддів суду. 69 суддів схвалили її, троє проголосували "проти", ще троє "утрималися".

Повідомляється, що один із нових законів, прийнятих минулого місяця президентом країни Анджеєм Дудою, припиняє мандати майже половини суддів Верховного суду, у тому числі голови суду Малгожати Герсдорф, яка вже назвала нове законодавство "переворотом".

Ще одна реформа дає парламенту право вибирати членів Національної ради судів, завданням якої є нагляд за неупередженості суддівства.

Критики кажуть, що ця зміна може знизити незалежність органу.

Нагадаємо, Єврокомісія вирішила ініціювати так званий процес статті 7 проти Польщі з приводу судової реформи в країні, що може призвести до призупинення права голосу Польщі в ЄС.

Джерело: www.eurointegration.com.ua
17.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація