МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Президент готує ґрунт для виправдання за законопроект про Антикорупційний суд, – Підлісецький

 

Можливо, Порошенко підготував зустріч із дипломатами, щоб виправдати свій законопроект про Антикорупційний суд, який був розкритикований, оскільки не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії.

Таку думку висловив народний депутат України Лев Підлісецький в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Народний депутат припускає, що Петро Порошенко підготував зустріч із дипломатами спеціально, щоб виправдати свій провал у підготовці законопроекту про Антикорупційний суд.

«Найближчим часом має відбутися зустріч Президента України з керівником МВФ, і там будуть ставити питання, передусім, щодо створення Антикорупційного суду, а саме чому досі немає прогресу. Можливо, Порошенко підготував зустріч із дипломатами, що виправдати свій законопроект про Антикорупційний суд, який був розкритикований, оскільки не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії», – припускає Підлісецький.

Насправді, додає депутат, в будь-якому гарному законопроекті можна прописати кілька пунктів, які не дозволять згодом втілити цей законопроект. Це сталося і з президентським законопроектом, до якого МВФ написали 3 сторінки зауваження.

«Зазначалося про занадто жорсткі вимоги до кандидатів на посади у Антикорупційний суд. Це ніби добре, коли ми ставимо таку високу планку очікувань, але чи взагалі знайдемо тоді кандидатів? Адже так можна роками їх шукати, а протягом цього часу закон про Антикорупційний суд так і не буде втілений», – зауважив Підлісецький.

Окрім цього, додає він, не визначено скільки мінімально має бути суддів, щоб Антикорупційний суд почав працювати. Тобто, якщо немає повністю сформованого штату суддів, а їх там має бути досить багато, суд не почне працювати.

«Також є питання щодо визначення юрисдикції Антикорупційного суду. Адже Президент запропонував законопроект, де передбачено розгляд величезної кількості судових позовів, які передаватимуться зокрема і від МВС. А це означає, що суд можуть «завалити» дрібними позовами, щоб він не мав часу займатися великими корупційними справами», – застеріг Лев Підлісецький.

Джерело: zik.ua
16.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація