МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Новий закон дозволить потерпілим від окупації позиватись до суду, – експерт

 

Офіційне визнання ОРДЛО окупованими територіями дає людям, які потерпіли від окупації, статус осіб, що перебувають на окупованих територіях. Це означає, що вони зможуть позиватися до суду задля відшкодування, а всі витрати на це ляжуть на окупанта.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповіла політолог Світлана Кушнір.

«Один ухвалений закон – це ще не дорожня карта деокупації і реінтеграції Донбасу. Але ухвалений законопроект вже зараз має декілька позитивних моментів. Проте весь текст законопроекту ми ще не бачили, до того ж, він ще не підписаний ні спікером Верховної Ради, ні Президентом. Тому до нього ще можуть бути якісь питання», – вважає Світлана Кушнір.

Вона переконана, що найважливішим моментом, який визначає цей законопроект, є те, що території, які ми називали «тимчасово непідконтрольними українській владі», тепер офіційно буде визнано окупованими.

«Людям з Донбасу це буде плюсом хоча б тому, що це дає їм статус особи, яка перебуває на окупованих територіях. Цей статус дає можливість звертатися за матеріальним відшкодуванням, за захистом прав у більш розширених рамках», – зазначила політолог.

Всі витрати на відшкодування майна ляжуть на окупанта – Російську Федерацію, але заяву про завдану шкоду, перш за все, потрібно подавати до українського суду.

«Я думаю, що таких позовів буде дуже багато, тим більше, як сказав Іван Вінник, вони будуть звільнені від мита. Можливо, суддям буде важко розглядати справи за такими позовами, адже не всі території зараз підконтрольні Україні. Проте цей закон вже зараз дає можливість всім потерпілим звертатись до суду», – підкреслює експерт.

Зокрема, вже зараз можуть позиватись до суду півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. Пані Кушнір переконана, що нам ці позови потрібні, адже потім з ними ми зможемо звертатись до міжнародного суду.

Джерело: zik.ua
18.01.2018

Сьогодні
22 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація