МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Чумак: Ідея Президента із законопроектом про Антикорупційний суд дуже проста – затягнути час

 

Ідея Президента щодо закону про Антикорупційний суд дуже проста – затягнути час, допоки він перебуватиме на посаді. Але кому потрібна така імітація створення незалежного суду?

Про це зауважив народний депутат Віктор Чумак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

Віктор Чумак пояснив, чому виникла ідея створити спеціалізований суд, який буде розглядати саме корупційні справи.

«В Україні достатньо судів, які могли б розглядати справи, підслідні НАБУ. Однак є одна головна проблема – довіра до судів. Оскільки більшість населення сьогодні не довіряє судовій гілці владі, то не довіряють і більшість інвесторів. Тому одне з головних завдань Антикорупційного суду – відновити довіру до судової гілки влади», – зазначив Чумак.

Утім критичне питання щодо створення такої інституції полягає в тому, хто саме буде обирати кандидатів і визначати суддів цього суду».

«Якщо працюватиме той механізм, за яким обирали суддів Верховного суду України, а ми знаємо, що є 27 осіб, які не пройшли сито Громадської ради доброчесності, утім Президент їх все одно призначив. Приблизно такий же механізм запропонував Президент і у законі про Антикорупційний суд. Тому кому потрібна така імітація створення незалежного суду?», – зауважив народний депутат.

До того ж, додає Чумак, у законі дуже завищені вимоги до кандидатів у судді Антикорупційного суду. Відтак в Україні просто не знайдеться таких людей.

«Ідея Президента щодо закону про Антикорупційний суд дуже проста – затягнути час настільки, щоб цей суд не був створений до 2019 року, допоки Порошенко перебуває на посаді Президента», – підсумував Віктор Чумак.

Джерело: zik.ua
22.01.2018

Сьогодні
22 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація