МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Не буде справді незалежного суду – не буде кредитів від Заходу, – Андерс Аслунд

 

Кредитори України, побачивши, що влада провалила судову реформу, вимагають створення незалежного суду. Якщо його не буде – кредитів Україні більше не дадуть.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив Андерс Аслунд, старший науковий співробітник Atlantic Council.

«Якщо ми дивимось на економічну політику, то там все в порядку. Міністерство фінансів і національний банк роблять практично все, що потрібно. Основна проблема, яка є в Україні, – це відсутність забезпеченого права власності. Щоб в країні було право власності, потрібно, щоб був хоча б один суд, який нормально працює.

Ми зараз бачимо, що в державі провалилась судова реформа, тому західні кредитори наполягають на створенні Антикорупційного суду. Він дасть можливість забезпечувати хоча б якесь право власності, бо зараз є люди, які займаються рейдерством. З цього приводу є дуже багато скарг як від українських, так і від іноземних бізнесменів», – розповів експерт.

На переконання пана Аслунда, МВФ і ЄС не дадуть Україні кредитів доти, доки не буде створений і не запрацює незалежний Антикорупційний суд.

«Кожен рік Україна втрачає 5% ВВП через виведення капіталу із держави. Також Україна могла б отримати 4% ВВП прямих іноземних інвестицій, але вони не надходять, бо інвестори прекрасно розуміють, що інвестиції в небезпеці», – відзначив гість програми.

Також він зауважив, що головного реформатора з економічних питань у Кабміні міністра Данилюка не запросили цього року в Давос через те, що він занадто реформаторський.

Джерело: zik.ua
22.01.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація