МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Поляк виграв у німецькому суді справу щодо "польських концтаборів"

 

Польський адвокат Лех Обара виграв у німецькому суді справу щодо недопустимості вживання німецьким суспільним каналом ZDF вислову "польські концентраційні табори".

Про це повідомляє Onet.pl.

Йдеться про справу Кароля Тендери, який під час війни був в’язнем табору смерті. Він подав позов про неможливість вживання відомим німецьким мовником ZDF образливого для поляків словосполучення. У 2013 році канал назвав Аушвіц і Майданек польськими концентраційними таборами.

Перше рішення, винесене у цій справі 25 квітня 2016 року судом у Кракові, не було на користь позивача, однак його юристи подали апеляцію і виграли справу. Згідно з рішенням суду, на головній сторінці каналу повинні були протягом місяця розміщені вибачення.

ZDF однак розмістив вибачення на одній з бічних сторінок, а його юристи оскаржили рішення краківського суду у Німеччині. На каналі вважають, що рішення суду у Кракові могло бути винесене під впливом політики партії "Право і справедливість".

Суд у німецькому Кобленці відхилив скаргу ZDF. Це рішення є правомочним, хоча і неостаточним. Канал може подати апеляцію до Федерального трибуналу у Карлсруе, однак швидше за все до цього справа не дійде, оскільки цей суд розглядає лише виняткові справи.

У німецьких судах зараз розглядаються ще дві справи поляків щодо вислову "польські концентраційні табори" у газеті Mittelbayerische і Radiо B5.

Джерело: www.eurointegration.com.ua
24.01.2018

Сьогодні
22 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація