МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Європейський суд відхилив можливість колективного позову проти Facebook

 

Європейський суд заборонив австрійському активісту Максу Шремсу подавати колективний позов проти Facebook у рідній країні, натомість він зможе подати індивідуальний позов.

Про це ідеться у винесеному в четвер рішенні суду, який вирішував питання колективності скарги.

Австрійський юрист та захисник прав споживачів Макс Шремс стверджує,  що соціальна мережа співпрацює з Агентством національної безпеки США, збираючи дані про користувачів у всьому світі у рамках програми стеження, чим порушує недоторканість приватного життя громадян.

Шремс домагався від Facebook компенсації у 500 євро для себе та користувачів, які вирішили уповноважити Шремса представляти їхні претензії у австрійському суді. Він позивався також від імені 7 інших користувачів з Австрії, Німеччини та Індії. Шремс стверджує, що 25 тисяч користувачів соцмережі довірили йому представляти свої інтереси, пише Deutsche Welle.

Однак Верховний суд Австрії передав справу у Європейський суд, аби той вирішив питання можливості колективного позову. Європейський Суд постановив, що Шремс не може подати колективний позов проти Facebook.

"Пан Шремс може подати індивідуальний позов у Австрії проти Facebook в Ірландії. На противагу цьому, як уповноважений претензій інших споживачів, він не зможе скористатися форумом споживачів з метою колективних дій", -  ідеться у рішенні суду.

Негайно після рішення суду Шремс заявив, що подасть проти Facebook індивідуальну скаргу до суду у Відні. 

Джерело: www.eurointegration.com.ua
25.01.2018

Сьогодні
22 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація