МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Прокуратура побачила злочин у постановленні ухвали, що її не влаштовує

 

Органи прокуратури продовжують використовувати Єдиний реєстр досудових розслідувань та ст.375 Кримінального кодексу в якості важелю впливу на служителів Феміди. Про черговий випадок повідомили із Запоріжжя.

Прокуратура області внесла до ЄРДР інформацію про постановлення нібито завідомо неправосудної ухвали колегією Апеляційного суду Запорізької області. Як зазначається у повідомленні до Вищої ради правосуддя (№289/0/6-18), підставою для цього стало прийняття до розгляду скарги на рішення слідчого судді, яке апеляційному оскарженню не підлягає.

Натомість, свого часу Верховний Суд України зауважив, що у разі постановлення слідчим суддею ухвали, що не передбачена законодавством, апеляційна інстанція не вправі відмовити в перевірці її законності. Причому прокуратура мала б знати про наявність такого правового висновку, оскільки саме ГПУ була ініціатором звернення до ВСУ. Тим більше, що самі прокурори області зверталися з такими скаргами до апеляційного суду, якщо їх не влаштовувало рішення слідчого судді, яке не передбачає оскарження.

Тож запорізькі судді дійшли думки, що дії обласної прокуратури з реєстрації в ЄРДР повідомлення про нібито вчинений суддями злочин є відвертим втручанням у правосуддя. Це свідчить про наміри посадових осіб прокуратури намагатися отримувати від судів тільки ті рішення, що влаштовують сторону обвинувачення.

Джерело: zib.com.ua
29.01.2018

Сьогодні
22 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація