МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Безпідставне пропущення строку на прийняття спадку позбавляє права вимагати повернення майна, - рішення суду

 

Апеляційний суд Харківської області залишив без задоволення позов громадянина К. на рішення   Ізюмського міскрайонного суду  Харківської області про визначення додаткового строку для подачі заяви на спадок.

   У вересні 2017 року гр.К. звернувся до суду з позовом в якому зазначив, що після смерті матері у 2007 році відкрилась спадщина, та позивач нажаль не мав змоги подати заяву вчасно тому, що виїхав на роботу до Росії. Відповідач, рідний брат гр. К., проти задоволення заперечував, посилаючись на безпідставність. Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходив з того, що позивач не надав доказів, які свідчать про те, що причини того, що гр.К. пропустив строк для подання заяви, передбачений ч.1 ст.1270 ЦК України,  пов’язані з істотними труднощами. З позовом  до суду позивач звернувся через 10 років після відкриття спадщини.

   Тому вважаємо за доцільне зазначити, що за загальними положеннями  цивільного законодавства України право на спадок виникає в день відкриття спадщини, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців з часу відкриття (ч.3 ст.1222, ч.1 ст.1220, ч.1 ст.1270 ЦК України). Право на спадщину належить спадкоємцеві з моменту її відкриття, але закон зобов’язує спадкоємця, який постійно не проживав із спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи відмовитись від неї.

   На підставі всього наведеного нагадуємо,  що своєчасне звернення громадян є запорукою позитивного вирішення справи. 

Джерело: court.gov.ua
02.02.2018

Сьогодні
22 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація