МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВААС: "Суб'єкт владних повноважень зобов'язаний доводити правомірність свого рішення"

 

02 лютого 2018 року, колегією суддів ВААС було розглянуто справу за позовом особи до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Позивач звернувся до суду із вимогою скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення щодо накладення на нього адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.188-42 КпАП України.

Як встановлено з матеріалів справи, за результатами планової перевірки головним інспектором будівельного нагляду видано припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Цим приписом позивача як в.о. начальника цього органу зобов’язано привести у відповідність містобудівні умови і обмеження на забудову земельної ділянки, будівельні паспорти на забудову земельної ділянки та паспорти прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності у відповідність до законодавства до 01.06.2017 року.

Наступним етапом стала позапланова перевірка, у ході якої було встановлено, що позивач не виконав вимоги припису, тому було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.188-42 КУпАП, і як наслідок винесено постанову про притягнення посадової особи до адміністративної відповідальності, яка і стала предметом оскарження.

Суд першої інстанції не задовольнив позовні вимоги, посилаючись на те, що позивачем не доведено та не представлено доказів, які вказують на правомірність його дій та неправомірність дій відповідача.

Колегія суддів ВААС, дослідивши матеріали справи, апеляційну скаргу громадянина задовольнила частково, а рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області скасувала, адже судом першої інстанції було неправильно визначено сторону, на яку покладено обов'язок доказування.

У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України), на що і звернув увагу ВААС під час ухвалення рішення.

При цьому, колегія суддів скасувала постанову, а справу про адміністративне правопорушення щодо притягнення позивача до адмінвідповідальності – направила на новий розгляд до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області, адже цим органом порушено процедуру здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, що передбачена відповідними нормативними правовими актами. Зокрема, судом звернено увагу відповідача на те, що виданий ним припис не містить переліку конкретних заходів щодо усунення порушень, а обмежений загальною вимогою про приведення у відповідність до закону містобудівних умов і обмежень на забудову земельної ділянки, будівельних паспортів тощо.

Із повним текстом рішення ВААС можна ознайомитись у ЄДРСР за № 686/15674/17.

Джерело: Прес-служба ВААС
05.02.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація