МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

"Закон Савченко" застосовується незаконно – Верховний Суд

 

Зараз немає єдиної практики щодо можливості застосування даного закону після його скасування в 2017 році.

Застосування судами "закону Савченко" (закон про зарахування 1 дня попереднього ув'язнення під вартою як 2 днів в термін основного покарання, – ред.) незаконно.

Про це журналістам сказала суддя Верховного Суду (попереднього складу) Галина Канигіна, передає кореспондент UA1.

За словами Канигін, після скасування "закону Савченко" 20 червня 2017 року, в судах не було жодної практики щодо можливості його застосування. Також Верховний Суд в одному зі своїх рішень в жовтні 2017 вказав, що застосування "закону Савченко" зараз незаконно, і його дія не працює назад у часі.

"Це ж не кримінальна відповідальність, не покарання, а тільки зарахування строків тримання під вартою в певній пропорції ... Тобто він (закон) не може застосовуватися. Це незаконно", – заявила суддя.

Канигіна вважає, що практика застосування закону пов'язана з тим, що він погано прописаний і допускає різночитання. А також через недостатню кваліфікацію суддів.

Як повідомлялося раніше, суд задовольнив клопотання адвоката екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, і перелічив термін перебування під вартою.

Джерело: ua1.com.ua
05.02.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація