МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Зарплати без судочинства: в Апеляційному суді нарікають на кадрову кризу

 

Сьогодні, 6 лютого в Апеляційному суді Івано-Франківської області відбулась прес-конференція голови суду Богдана Гриновецького.

Говорили про «Стан здійснення правосуддя місцевими судами області у 2017 році». Минулого року на розгляді в Апеляційному суді Івано-Франківської області перебувало 8554 судових справ та матеріалів, з них судом закінчено провадження у 8230 справах усіх категорій.

 

 

"В суді велике навантаження. Основна проблема - це велика кількість справ через кадрову кризу. Суддів мало - справ багато", - зазначив голова Апеляційного суду Богдан Гриновецький.

Все через те, що велика кількість суддів пішли у відставку, - їх не вистачає. Раніше в Апеляційному суді області працювало 38 суддів, на сьогодні залишилося 18 суддів: у кримінальній палаті - 6, у цивільній - 12. Їх явно недостатньо, щоб нормально працювати.

"Ми живемо в час реформ і сподіваємось, що держава в найближчий час надасть суддів. Зараз суддів чекає кваліфікаційне оцінювання. Якщо будуть такі, що відмовляються, - їх автоматично звільнятимуть. Попри це, ми мусимо опрацьовувати велику кількість справ, яка не зменшується", - наголошує Б.Гриновецький.

Минулого року середньомісячне навантаження по розгляду кримінальних справ на кожного суддю - 19,  цивільних справ - 11. Втім, за словами Гриновецького, це не враховуючи матеріали, які опрацьовують судді по наданню дозволу на проведення негласних слідчих дій.

За словами судді Богдана Кукурудза, найбільше обурює те, що країна вже три роки перебуває в стані реформ, а суддів немає.

"Найбільш несправедливо те, що у суддів завершився термін повноважень, а вони продовжують брати зарплати при тому, що не розглядають справ. А нових суддів призначати ніхто ще не думає", - обурюється суддя.

Загалом кількісний склад суддів у 2017 році згідно зі штатом становив 104 судді і лише 57 з них мали повноваження щодо розгляду судових справ.

Джерело: firtka.if.ua
06.02.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація