МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Міжнародний кримінальний суд попередньо розслідує дії силовиків Венесуели та Філіппін

 

Предмет попереднього розслідування - можливі злочини сил безпеки та поліції під час антиурядових протестів у Венесуелі та боротьби з наркоторгівлею на Філіппінах, зазначили в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі вирішив розпочати попереднє розслідування щодо можливого скоєння злочинів проти людяності поліцією та силами безпеки Венесуели та Філіппін. Про відповідні рішення суду в четвер, 8 лютого, повідомила прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда.

За словами Бенсуда, під час попереднього розслідування перевірятимуть скарги щодо можливих злочинів силовиків та поліції Венесуели проти учасників антиурядових акцій протесту в цій латиноамериканській країні, починаючи з квітня 2017 року. Прокурорка пояснила, що, за наявними даними, тоді було заарештовано тисячі критичного налаштованих до уряду Венесуели демонстрантів. Багато заарештованих зазнали жорстокого поводження з боку венесуельських силовиків, повідомляє агентство dpa.

Предметом попереднього розслідування стосовно дій силовиків Філіппін стануть закиди щодо незаконних убивств під час оголошеної влітку 2016 року президентом Родріго Дутерте безжальної боротьби з наркоторгівлею. Ще під час передвиборної кампанії Дутерте обіцяв убивати наркодилерів. За оцінками, з середини 2016 року на Філіппінах було вбито близько чотирьох тисяч людей, підозрюваних у причетності до наркоторгівлі.

Уряд Філіппін заперечує вчинення протиправних дій. Торік Маніла погрожувала виходом з-під юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Самі ці попередні розслідування ще не означають початку офіційного розслідування, котре уможливило б висунення обвинувачень, зазначила прокурорка Бенсуда.

МКС розслідує воєнні злочини, злочини проти людяності та випадки геноциду. 

Валерій Сааков

Джерело: www.dw.com
08.02.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація