МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Держава не винна

Судді та прокурори, «причетні» до програшу країни в ЄСПЛ, відшкодовуватимуть збитки

 

Міністерство юстиції Молдови подало в суд на 37 суддів, прокурорів і чиновників, через яких, як уважають у відомстві, республіка програла процеси в Європейському суді з прав людини. Винуватці невдач Молдови розплачуватимуться з країною власним майном.

«Міністерство юстиції від імені Молдови вперше починає цивільний процес проти фізичних осіб, які займають високі державні посади в судовій системі, прокуратурі, а також в інших державних установах, з чиєї вини Молдова програла в ЄСПЛ», — заявив міністр юстиції Владимира Чеботар.

За його словами, мова йде про незаконний перегляд остаточних рішень, нелегальне ув’язнення людей, поширення особистих даних, розгляд справ за відсутності заявників.

«Так буде кожного разу, коли проти Молдови будуть застосовані санкції за неправильні дії цих людей», — сказав міністр, додавши, що для відшкодування збитків вилучатиметься майно осіб, з вини яких країна програла в ЄСПЛ.

Він також відзначив: мова йде про суддів з місцевих інстанцій, Апеляційної палати, Вищої судової палати, а також про представників місцевих прокуратур і Генпрокуратури. Міністерство юстиції найближчим часом оприлюднить список цих осіб.

У 2014 р. ЄСПЛ зареєстрував понад 1000 позовів проти Молдови. На підставі рішень суду республіка була зобов’язана виплатити більш як 8,7 млн леїв (понад $423000).

Сообщалось, что Молдова хочет взыскать миллиарды долларов с России за оккупацию Приднестровья.

Джерело: zib.com.ua
11.02.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація