МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Зарахування стажу перебування військового в АТО є обов’язком суб’єкта владних повноважень

 

Суддями Вінницького апеляційного адміністративного суду розглянуто апеляційну скаргу особи у справі за її адміністративним позовом  до Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Міноборони України та Фінансово-економічного управління у його складі щодо скасування відмови та зобов’язання прийняти рішення.

Суть справи полягає у тому, що позивач звернувся до Командування Сухопутних військ із заявою про зарахування йому вислуги років за перебування в районах проведення АТО в період з травня по жовтень 2015 року на пільгових умовах, а саме: один місяць перебування в АТО – як три місяці служби, проте відповідач не знайшов підстав для проведення перерахунку вислуги років за заявою без особової справи.

Тому полковник звернувся до суду, аби визнати дії відповідача про відмову протиправними та зобов’язати його зарахувати до вислуги років вказаний період.

Суд першої інстанції частково задовольнив позовні вимоги, зокрема визнав дії протиправними та зобов’язав відповідача встановити чи спростувати факт участі позивача в антитерористичній операції, про що повідомити особу і Хмельницький обласний військовий комісаріат для вчинення подальших дій.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів ВААС залишила без змін оскаржувану постанову, однак в частині зобов’язання відповідача дослідити факт перебування особи у районах проведення АТО рішення було скасовано.

Приймаючи рішення, суд апеляційної інстанції звернув увагу на те, що обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям здійснюється за спеціальним порядком, передбаченим Положенням № 530 від 14.08.2014 року

Зокрема, попередній розрахунок вислуги років складається відповідним управлінням особового складу та передається разом з особовою справою до фінансового органу, який складає основний розрахунок вислуги років на пенсію і повертає його в управління особового складу для долучення до особової справи військовослужбовця.

Водночас суд апеляційної інстанції вийшов за межі позовних вимог, аби повно та всебічно захисти порушені права особи. Так, ВААС зобов’язав Командування Сухопутних військ ЗСУ Міністерства оборони України відповідно до Положення №530 від 14.08.2014 року здійснити попередній розрахунок вислуги років на пенсію та обчислення вислуги років і загального страхового стажу та вирішити питання щодо зарахування вказаного позивачем періоду до вислуги років.

При цьому суд роз’яснив, що вимога апелянта – зобов’язати Фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ ЗСУ Міноборони України зарахувати йому вислугу років у районах проведення АТО задоволенню не підлягає, оскільки згідно з вказаним Положенням такі дії здійснюються ним не самостійно, а в результаті визначеної процедури.

Рішення щодо справи № 822/1979/17 можна переглянути у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Джерело: Прес-служба ВААС
15.02.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація