МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Адміністративні суди всіх трьох інстанцій захистили право учасника бойових дій на пільги

 

Положеннями про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають пільги, не передбачено можливості виключення з реєстру інформації про пільговиків. У разі зміни місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в уповноваженому органі за попереднім місцем проживання та стає на облік за новим місцем проживання. До таких висновків дійшли адміністративні суди у справі № 824/159/17-а.

Розглянувши матеріали справи, суди встановили, що особа, учасник бойових дій, звернулась до суду з позовом до Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради, у якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просила:

визнати протиправним рішення та дії Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради щодо виключення відомостей про нього з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та скасування нарахування пільг з оплати-житлово комунальних пільг;

визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради,

зобов’язати відповідача включити його до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та нарахувати пільги з оплати житлово-комунальних послуг, які передбачені ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Постановою Першотравневого районного суду м. Чернівців позов задоволено частково. Вінницький апеляційний адміністративний суд та Вищий адміністративний суд України залишили рішення суду першої інстанції без змін, зазначивши, що відповідач прийняв неправомірне рішення щодо виключення позивача з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Мотивуючи свій висновок, суди вказали, що у Положенні про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають пільги, затвердженому постановою КМУ від 29.01.2003 № 117, не передбачено можливості виключення з Реєстру інформації про пільговиків, а у разі зміни місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в уповноваженому органі за попереднім місцем проживання та стає на облік за новим місцем проживання.

Департамент праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради позовні вимоги заперечував, натомість стверджував про виключення позивача з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають пільги, посилаючись на ту обставину, що позивача знято з реєстрації.

Водночас суди встановили, що позивач місце проживання не змінював, а тому у відповідача були відсутні підстави для його виключення з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Отже, за таких обставин адміністративні суди дійшли висновку про наявність у позивача права на користування пільгами, поновлення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, та поновлення надання пільг.

Джерело: Прес-служба ВААС
20.02.2018

Сьогодні
24 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація