МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Порядок організації пропускного режиму у Будинку адміністративних судів

 

Суди є тими установами, у приміщенні яких можливий підвищений ризик порушення громадського порядку та здійснення провокацій. У зв’язку з цим постає питання належного гарантування безпеки працівників суду і громадян – учасників судового процесу.

З метою належної організації пропуску громадян до приміщень судів, а також для забезпечення посиленої охорони в Україні запроваджено цілодобовий контроль безпеки приміщень суду та їхніх прилеглих територій, який на сьогодні здійснюють військовослужбовці Національної гвардії України.

Будинок адміністративних судів, у якому розміщений Вінницький апеляційний адміністративний суд, охороняється військовослужбовцями військової частини №3008 Національної гвардії України (НГУ). А допомагають їм виконувати свої функції судові розпорядники, до кола обов’язків яких, серед іншого, також входить забезпечення громадського порядку та запобігання правопорушенням, що посягають на громадський порядок.

Охорона суду та його прилеглої території здійснюється за допомогою системи відеоспостереження. Охороняючи приміщення ВААС, військовослужбовці Національної гвардії України керуються чинним законодавством України, Правилами пропуску осіб до приміщень судів та транспортних засобів на їхню територію, затвердженим спільним наказом Вищої ради юстиції та Міністерства внутрішніх справ України.

До приміщення суду допускаються громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо інше не встановлено нормативно- правовими актами та міжнародними договорами України. Щоб пройти до суду, потрібно пред’явити документ, що посвідчує особу: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службове посвідчення, національне посвідчення водія України, пенсійне посвідчення, інший офіційний документ, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ.

Якщо документа в особи немає, військовослужбовець Національної гвардії України обов’язково інформує про це керівника або заступника керівника апарату суду, який повинен ідентифікувати особу та встановити мету її візиту, а потім вирішити питання щодо можливості пропуску її до приміщення.

Особи не допускаються до приміщення суду у разі проведення закритих судових засідань. При цьому головуючий у справі суддя повинен надати про це мотивоване судове рішення.

У випадку, якщо особи перебувають у стані сп’яніння (алкогольного чи наркотичного), а також намагаються пройти до суду з тваринами або ж принести легкозаймисті, вибухонебезпечні, радіоактивні та отруйні речовини, колото-ріжучі предмети, валізи, господарські сумки, пакети, розмір яких перевищує 45x35x15, військовослужбовці НГУ зобов’язані не допустити таких осіб до приміщення суду.

З метою запобігання конфліктних ситуацій військовослужбовці Національної гвардії України залучають до співпраці судових розпорядників ВААС. Адже лише на засадах злагодженої роботи розпорядників та працівників Національної гвардії України можливо зменшити ризик порушень громадського порядку, підвищити рівень безпеки осіб, які беруть участь у судових засіданнях, планувати заходи щодо профілактики порушень громадського порядку у приміщенні ВААС.

Отже, можемо запевнити що у приміщенні Вінницького апеляційного адміністративного суду здійснюється належна охорона з метою гарантування  безпечного перебування та здійснення своєї діяльності суддів, працівників суду та громадян.

Джерело: Прес-служба ВААС
26.02.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація