МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Громадянство Саакашвілі: Верховний суд витребує документи у ГПУ та Банкової

 

Касаційний адмінсуд у складі Верховного суду задовольнив клопотання адвокатів екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі про витребування у Гепрокуратури рішення від 2015 року про відмову у видачі його до Грузії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне клопотання було задоволено у справі касації на рішення Апеляційного суду з питання отримання Саакашвілі статусу особи, яка потребує додаткового захисту.

«Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити. Витребувати у Генеральної прокуратури України належним чином засвідчену копію рішення Генпрокуратури від 31 березня 2015 року про відмову у видачі Саакашвілі до Грузії», - сказала головуюча суддя Раїса Ханова.

Як повідомив адвокат Руслан Чорнолуцький, у позові захисники Саакашвілі посилаються на цей документ, вказуючи про те, що коли комісія з питань громадянства приймала рішення щодо позбавлення громадянства Саакашвілі, вказала, що той увів в оману державу.

«Комісія зазначила, що в 2015 році держава не знала про те, що проти Саакашвілі у Грузії є якісь справи і він перебуває під так званим судом та слідством. Але хочу зазначити, що офіційно Генпрокуратура рішенням від 31 березня 2015 року відмовила Грузії в екстрадиції, тим самим визнала те, що держава знала про такі переслідування», - сказав він.

Крім того, суд задовольнив клопотання адвокатів Саакашвілі про витребування в Адміністрації Президента матеріалів, які стали підставою для видання указів Президента щодо прийняття до громадянства Саакашвілі та щодо припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА.

Чорнолуцький просив витребувати ці документи і долучити до справи як доказ.

Водночас суд не задовольнив клопотання про перехід від спрощеного до загального провадження у справі.

Як повідомлялося, у липні 2017 року Саакашвілі указом Президента був позбавлений українського громадянства.

10 вересня 2017 року він потрапив на територію України з Польщі, не пройшовши прикордонного контролю. У вересні суд визнав його винним у незаконному перетині кордону України. Крім того, суд відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

12 лютого 2018 року військовослужбовці Держприкордонслужби і представники Державної міграційної служби затримали Саакашвілі в Києві і видворили до Польщі як особу, яка незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року.

Джерело: www.ukrinform.ua
02.03.2018

Сьогодні
24 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація