МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Судова реформа практично завершена. Наступне завдання - зробити її ефективною і результативною, - Данішевська

 

Перед делегатами з'їзду суддів виступили голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, а також голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба РСУ.

Відкриваючи з'їзд Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко повідомила, що зареєстровано 300 делегатів.

Нагадаємо, загалом було обрано 308 делегатів. Тому кворум на зборах є, і голова Ради суддів Валентина Сімоненко відкрила з'їзд і запросила до почесної президії Голову Верховного Суду Валентину Данішевську, Голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, Голову Конституційного Суду України Станіслава Шевчука.

Голова РСУ Валентина Симоненка зачитала вітання Президента, який зазначив, що завдяки проведенню судової реформи вперше в історії України політичні органи позбавлені важелів впливу на судову систему.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів, Вища рада правосуддя та Рада суддів України тепер відіграють головну, а не декоративну роль", - зазначається у зверненні до з'їзду. Очільниця органу суддівського самоврядування й від свого імені привітала делегатів та побажала їм плідної роботи. 

У свою чергу Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зазначила, що вже другий рік судова система живе за новими правилами і судді отримали гарантії незалежності.

"Два з половиною місяці працює новий Верховний Суд. Є успіхи, бачимо і проблеми", - зазначила Валентина Данішевська.

За її словами, судова реформа в частині законодавчого забезпечення практично завершена.

"Наступне завдання - зробити її ефективною і результативною", - підкреслила Голова Верховного Суду. На її думку, повернути довіру до судової влади - це робота не тільки судів, а й Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України.

Валентина Данішевська також зазначила, що нинішній з'їзд має поповнити кадрами ВРП і ВККС, а також обрати новий склад РСУ.

Вона висловила сподівання, що до цих органів потраплять професіонали високого рівня,  котрі здобули довіру колег у судах, в яких вони працюють чи працювали; здатні ефективно працювати не лише у вирішенні спорів, а також можуть комунікувати з громадськістю, чути один одного та суспільство.

Насамкінець Валентина Данішевська побажала делегатам успіхів у роботі та зробити гідний вибір.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Почався ХV з'їзд суддів України. ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ

Джерело: ua.censor.net.ua
05.03.2018

Сьогодні
22 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація