МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Україна програла у ЄСПЛ дві справи щодо свободи зібрань і справедливого суду

 

Європейський суд з прав людини виніс рішення у справах двох громадян України, чиї права були порушені.

Про це йдеться у відповідному прес-релізі ЄСПЛ.

Йдеться, зокрема, про справи Сергія Чумака та Олени Михайлової.

Справа Чумака стосується заборони та розгону протесту біля будівель обласної влади у Вінниці у вересні 2006 року. Акція, організована Чумаком від імені молодіжної асоціації, мала на меті опротестувати нездорову соціальну та економічну ситуацію в регіоні. Вінницька міська рада звернулася до суду з проханням припинити пікет, що і було зроблено.

Сергій Чумак поскаржився на штучне та непропорційне обмеження його права на свободу зібрань. ЄСПЛ визнав порушення українською державою статті 11 Європейської конвенції з прав людини, яка передбачає право на свободу зібрань, і присудив виплатити заявнику 4 тисячі євро моральної шкоди.

У випадку Олени Михайлової йдеться про її засудження за неповагу до суду. У 2007 році на слуханні щодо заборгованості за комунальні послуги Михайлова поставила під сумнів неупередженість головуючого судді. Через це суд засудив її до п'ятиденного адміністративного затримання.

Олена Михайлова висунула низку скарг, зокрема, відповідно до пунктів 1 та 3 (б) статті 6 (право на справедливий судовий розгляд), статті 10 (свобода вираження поглядів) та статті 2 Протоколу № 7 (право на оскарження в кримінальних справах). ЄСПЛ визнав законними вимоги заявниці і присудив виплатити українці 3 тисячі євро моральної шкоди, а також покрити судові витрати у розмірі 5200 євро.

Джерело: www.eurointegration.com.ua
06.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:



Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатися



Наші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація