МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ЄСПЛ постановив виплатити 8200 євро українці, яку затримали за неповагу до суду

 

Європейський суд з прав людини став на бік Олени Михайлової у справі № 10644/08 «Михайлова проти України».

Як повідомила прес-служба суду, справа стосувалася її затримання за неповагу до суду.

Михайлова, яка не є юристом, брала участь у судовому розгляді справи про борг за комунальні послуги як представник сторони.

1 липня 2007 року на попередньому слуханні справи вона поставила під сумнів неупередженість головуючої судді і заявила, поміж іншого: «Я не знаю жодної справи, у якій ви б винесли законне рішення» і «Закон для вас нічого не значитиме».

Головуюча суддя зупинила слухання і, протягом години, був складений звіт про адміністративне порушення через неповагу до суду, справу передали до іншого суду і слухання було проведене.

Вивчивши звіт, суддя визнав її винною і засудив Михайлову до 5 днів адміністративного затримання, яке вона відбула одразу.

Михайлова висунула низку скарг, зокрема, посилаючись на частини 1 і 3 статті 6 Євроконвенції з прав людини – право на чесний суд. Вона поскаржилася, поміж іншого, що під час судового розгляду не була представлена сторона обвинувачення і що суддя, яка засудила її за неповагу до суду, взяла на себе цю роль, що дискредитувало її неупередженість. Потім вона заявила, що у неї не було часу на підготовку свого захисту.

Вона також поскаржилася, посилаючись на статтю 10 – свобода вираження, що рішення про її затримання було надмірним.

Окрім того, посилаючись на статтю 2 протоколу 7 Євроконвенції (право на апеляцію у кримінальних справах), вона заявила, що українське законодавство не забезпечило їй права на апеляцію у справі про адмінпорушення.

ЄСПЛ встановив порушення частини 1 статті 6 щодо забезпечення неупередженого судового процесу, частини 1 і 3 (b) статті 6 – незабезпечення належного часу для підготовки захисту, статті 10 і статті 2 Протоколу 7 Євроконвенції.

Відтак суд постановив виплатити українців 3 тис. євро нематеріальних збитків та 5 200 євро на покриття витрат.

Джерело: ukrainepravo.com
06.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація