МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

САП повернуто клопотання про відсторонення судді з Мукачева

 

Вища рада правосуддя повернула керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури клопотання про відсторонення судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області.

Як повідомляють у ВРП, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні Національного антикорупційного бюро України за обвинуваченням судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Михайла Пака у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

У вказаному кримінальному провадженні досудове розслідування завершено та обвинувальний акт направлено до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області для розгляду по суті. Крім того, у клопотанні зазначено, що перед Верховним Судом ініційовано питання про визначення підсудності у кримінальному провадженні.

Під час розгляду вказаного питання член Вищої ради правосуддя Наталя Волковицька зазначила, що з доданих до клопотання матеріалів вбачається, що начальник третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури доручив оперативному підрозділу Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України вручити судді Паку копію клопотання про тимчасове відсторонення його від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та матеріали, що обґрунтовують клопотання.

Однак вручення вказаних документів працівниками оперативного підрозділу УЗЕ в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України не відповідає вимогам наведених норм Закону не передбачено законодавством.

За змістом частини третьої статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» клопотання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, подане без дотримання визначених законом вимог, повертається Вищою радою правосуддя Генеральному прокурору або його заступнику.

У зв’язку із цим Вища рада правосуддя ухвалила повернути заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому клопотання про тимчасове відсторонення судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Пака Михайла Михайловича.

Джерело: sud.ua
21.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація