МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

НАБУ і САП фактично сприяли "похованню" корупційної справи №1 – Трепак

 

Справа "чорної бухгалтерії" могла почистити політичну верхівку країни

Влада мала намір і всі шанси взяти справу "чорної бухгалтерії" ПР під цілковитий контроль.

Україна вчергове втратила шанс докорінно очистити  владу від корупції, оскільки антикорупційні органи країни фактично самоусунулися від корупційної справи №1, пише у своїй статті для DT.UA екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак.

На думку автора, влада була зацікавлена у повному контролі над справою "чорної бухгалтерії" поплічників екс-президента-втікача Віктора Януковича, оскільки незалежне розслідування загрожувало існуванню політичної еліти. А Національне антикорупційне бюро (НАБУ) не хотіло "вовтузитися" з нею, бо розслідування вимагало серйозних зусиль і не обіцяло швидких піар-дивідендів. Тож за відсутності законних підстав справа була передана до Генеральної прокуратури.

"Це при тому, що вказана справа стосується основ політичної корупції в Україні і за її допомогою можна серйозно "почистити" політичну верхівку. Однак НАБУ і САП самоусунулися від розслідування корупційної справи №1 і таким чином фактично сприяли її "похованню"", - зазначає він.

Як зазначав у коментарі DT.UA екс-заступник голови СБУ, головний ризик справи "чорної бухгалтерії "Партії регіонів" був і залишається у спробі політичного впливу на її розслідування. "Ті, хто сьогодні при владі, робитимуть усе, щоб допомогти ключовим фігурантам "чорної бухгалтерії" ПР вийти з води сухими. Бо вони є, так би мовити, спорідненими душами, які кровно пов'язані між собою: разом робили багато того, що не підлягає розголошенню",  - наголошував Віктор Трепак.

Детальніше про руйнівні помилки очільників антикорупційних органів країни читайте у матеріалі Віктора Трепака "Холодницький & Ситник: фатальні помилки керівників антикорупційних органів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Джерело: dt.ua
25.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація